Další sexistická reklama. Terčem kritiky je tentokrát Land Rover

Automobilky, aby se doslova bály natočit novou reklamu. Během léta se stala terčem kritiky reklama na elektrický Volkswagen Golf, která byla dokonce zakázána proto, že prý ponižuje ženy. Nyní se mnoho žen ozvalo po představení reklamy na Land Rover Defender. Tedy na novinku, která patřila mezi jedno z hlavních lákadel letošního autosalonu ve Frankfurtu. Cílem automobilky bylo pouze ukázat kvalitu a dokonalost vozu. Reklama však vzbudila mnoho nežádoucích emocí. Oprávněných či ne? To necháme na vašem posouzení.

V hlavní roli… muž

Co je velkým trnem v oku feministkám a ženám bojující za svá práva? Není to ani až tak auto samotné, není to ani místo kde jezdí, ale je to hlavní hrdina reklamy. V ní není jenom auto, ale také muž. Dobrodruh, který využívá Land Rover Defender k tomu, aby se mohl podívat i na ta nejodlehlejší místa naší země. A to je podle mnohých žen problém. Hercem navíc není žádný komparsista, ale Kenton Cool. Muž, který je skutečným dobrodruhem a mezi jeho nejslavnější počiny patří to, že zdolal Mount Everest. Nejenom jednou!

Auto jenom pro alfa samce?

Co podle kritiček nová reklama na Land Rover Defender symbolizuje? Nadvládu mužů, kteří chtějí ukazovat svou dominanci. Jako by i mezi ženami nabylo dost těch, které vylezly na Mount Everest a které mají rády dobrodružství. Z reklamy podle kritických hlasů vychází, že Land Rover Defender je auto výhradně jenom pro alfa samce a žena by se mu měla vyhnout obloukem.

Vše odstartoval jeden tweet

Vše odstartovala britská novinářka Mariella Frostrupová, která na svém Twitteru zveřejnila vzkaz kritizující Land Rover. Do té doby se nad reklamou nikdo nepozastavil. Ihned poté se zvedla vlna rozhořčených reakcí, především nespokojených žen, které sdílely názor novinářky. Pro svůj boj zvolily heslo #WildWomen. Přidáte se na jejich stranu, nebo jejich stížnosti nesdílíte? Posuďte sami a podívejte se, jak nová reklama na Land Rover Defender vypadá.

Mohlo by vás zajímat:  Lotus představil modernizovanou Evoru

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora