Další várka informací o nové Dacii Duster

O faceliftu Dacie Duster jsme informovali již na konci srpna. Den před oficiálním zahájením frankfurtského autosalonu přišla rumunská automobilka s další várkou informací, která především potvrzuje použití přeplňovaného motoru 1.2 TCe

Čtyřválec s turbodmychadlem najdeme i v dalších modelů značky, u Dusteru tak jeho nasazení není překvapení. Oproti TCe v Lodgy nebo Dokkeru nabídne Duster 125 koní, což je o rovných 10 koní více. Čtyřválec bude spolupracovat se šestistupňovým manuálem, díky kterému spotřebuje 6 l/100 km. Jestli se jedná o hodnotu s pohonem předních nebo všech kol zatím automobilka tají. Kromě 1.2 TCe zůstávají v nabídce všechny stávající motory. Ze zážehových jednotek je to 1.6 o výkonu 105 koní, která je schopna spalovat i LPG, z dieselových jednotek se tisková zpráva zmiňuje o 1.5 dCi naladěné na 90 nebo 110 koní. I nadále zůstává možnost uvolit si pohon předních nebo všech kol, výjimkou je pouze verze spalující LPG. 

Mohlo by vás zajímat:  Audi představilo zážehovou verzi SUV SQ5, do Evropy se nedostane

Interiér se dočkal kompletně nové středové konzole, jako i přepracovaného panelu přístrojů a výrazně lepšího odhlučnění. Před spolujezdcem se nachází nová odkládací polička, vyšší verze výbavy poznáte například podle multimediálního systému Media NAV nebo celokoženého čalounění. Vítanou změnou je přesunutí elektrického ovládání oken ze středového panelu přímo do dveřních panelů. Důležité je také navýšení objemu kufru modelů s pohonem všech kol, které budou vybaveny lepící sadou na opravu kol, na 428 litrů (o 20 l více než doposud). Verze 4×4 s dojezdovou rezervou nabízí 378 litrů, verze 4×2 zůstává na 475 litrech. 

Mohlo by vás zajímat:  Tři Tatry týmu BDP zahájily Rallye Dakar 2015. Vrátný a jeho posádka netradičně v opičích maskách

Změny exteriéru jsme již probrali v prvním článku, takže pouze připomenu, že se modernizovaný Duster dočkal nové přední masky, světel s diodami LED pro denní svícení, drsnějšího nárazníku a nový střešních ližin s označením modelu. Do nabídky litých kol přibyly nové šestnáctky Dark Metal, nabídka laků karosérie byla obohacena o šedý odstín Comète. Pokud byste chtěli svůj vůz nějak odlišit, nabízí Dacia pakety Adventure a Off-road. Ten první obsahuje rozšířené podběhy a ochranu dveřních prahů, druhý paket přináší boční ochranné trubky z chromu a přední ochranný rám. 

Mohlo by vás zajímat:  Dva nové koncepty na základě Chevroletu Silverado

Základní cena nového Dusteru byla stanovena na 10 490 euro (cca 270 000 Kč), což je naprosto stejná částka, za jakou lze dostat i model před faceliftem. Dá se tedy předpokládat, že ani česká cena se nějak výrazně měnit nebude. 

Zdroj: Dacia