Dalším levným Datsunem bude kompaktní sedan

Znovuzrozený Datsun vstupuje na ruský trh, který byl už při zahájení celého projektu označen za jeden z klíčových. Není proto divu, že tato událost s sebou nesla i prezentaci automobilu, speciální vyvinutého pro potřeby Rusů. Sedan on-Do ale není tak nový, jak se na první pohled může zdát.

Kdo se alespoň částečně orientuje v ruské automobilové produkci, už podle základní proporcí pozná, že sedan on-Do je velmi umně přepracovanou Ladou Granta, s níž sdílí některé důležité technické i stylingové prvky a dokonce se bude spolu s ní vyrábět i na jedné lince v Togliatti. Konečný design modelu pak podle tiskové zprávy pochází z designového střediska značky v Japonsku, zatímco technika byla vyvíjena za přispění techniků AvtoVAZu v Rusku, aby sedan lépe vyhověl místním řidičům, jako i přírodním podmínkám.

4337 mm dlouhý, 1500 mm vysoký a 1700 mm široký sedan nabízí 530litrový zavazadelník, což je nejvíce ve třídě. Pohon obstarává zážehová šestnáctistovka o výkonu 88 koní. Cenu japonská automobilka stanovila na méně než 400 000 rublů (cca 224 000 Kč). Prodej se rozběhne v létě a to přes 25 dealerství po celé zemi.

Z celé tiskové zprávy mě ale nejvíce zaujal původ názvu on-Do. Do je převzato z japonštiny, kde znamená cestu a pohyb, zatímco on je z ruštiny a podtrhuje sílu, výkon a mužnost automobilu. Kdo najde v tomto Datsunu mužnost, má u nás deset bludišťáků…

Zdroj: Datsun