Das WeltAuto vstupuje do druhé poloviny roku posílen nadějným červnovým růstem

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, se po jarním poklesu kvůli vládním nařízením proti šíření koronaviru vrátil v červnu k růstu. Zákazníci jsou i nadále velmi nároční a od prodejců Das WeltAuto odjíždějí převážně ve velmi mladých ojetých vozech s nízkým počtem ujetých kilometrů, za který zaplatili méně než 400 000 Kč. Od začátku ledna do konce června 2020 se v síti Das WeltAuto prodalo celkem 7327 ojetých vozů.

„Do výsledků za první polovinu letošního roku se samozřejmě negativně promítla vládní opatření přijatá v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19. S přihlédnutím k těmto nepříznivým okolnostem můžeme být se 7327 prodanými vozy spokojeni,“ říká Martin Březina, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika. „Velmi nadějným signálem pro druhou polovinu roku jsou pro nás výrazně rostoucí červnové prodeje. Pololetní výsledky také jasně ukazují, že Das WeltAuto zůstává díky svým vysokým standardům prodeje a služeb jasnou volbou pro motoristy s vysokými požadavky.“

Das WeltAuto pokračuje ve svém zaměření na kvalitní a prověřené ojeté automobily. Naprostá většina klientely značky Das WeltAuto dává přednost velmi mladým použitým vozům. V prvních šesti měsících letošního roku bylo 2607 prodaných vozů mladších jednoho roku, před dvěma až třemi roky bylo registrováno 1652 prodaných ojetých vozů. Většina vozů neměla přitom ujeto více než 30 000 km a 4964 automobilů, tedy více než dvě třetiny, se prodalo za ceny do 400 000 Kč.

Z hlediska značek převažují ve statistikách prodeje sítě Das WeltAuto vozidla koncernu Volkswagen v čele s domácíznačkou Škoda  (3121 prodaných vozů). Na dalších místech následují značky Volkswagen osobní vozy (2231 vozů), Audi (439 vozů), SEAT (263 vozů) a Volkswagen Užitkové vozy (100 vozů). Kromě toho předali prodejci Das WeltAuto v prvním pololetí zákazníkům také 1173 ojetých vozů ostatních značek.

Mohlo by vás zajímat:  Zvyšte hodnotu a cenu svého vozu. Jak na to?

Pořadí nejprodávanějších modelů vede Škoda Octavia (974 vozů), jíž šlape na paty Škoda Fabia s 908 vozy. Mezi modely domácí provenience se vklínil Volkswagen Golf s 402 prodanými vozy. Čtvrté a páté místo patří modelům Škoda Rapid (360 vozů) a Superb (323 vozů). Přehled nejoblíbenějších vozů v síti Das WeltAuto uzavírají dva rodinné modely wolfsburské značky: Volkswagen Passat Variant (228 vozů) a Golf Variant (210 vozů).

Letní cestování s větrem ve vlasech za volantem automobilu se skládací střechou si letos nově užívá jen 21 zákazníků značky Das WeltAuto. Většina českých motoristů totiž od svého automobilu i nadále požaduje vysokou úroveň užitných vlastností s prostorným a variabilním interiérem. Tento požadavek splňují v očích zákazníků Das WeltAuto nejlépe automobily s karoserií kombi (2486 vozů). Velké oblibě se však těší rovněž kompaktnější hatchbacky (2024 vozů) a SUV (1059 vozů) s robustnějším vzezřením a výše umístěnými sedadly. Na liftbacky připadlo 506 prodaných vozů, pro MPV se rozhodlo 419 zákazníků a sedanům dalo přednost 406 zákazníků. Od roku 2017 zůstává beze změn vkus zákazníků v oblasti barev karoserie, jejichž pořadí z hlediska popularity je bílá, šedá, modrá a černá.

Mění se však obliba motorů podle používaných paliv. Motory na benzin jsou stále žádanější na úkor nafty (v prvním pololetí 3830 ku 3403 vozům). Alternativní pohony zůstávají na okraji zájmu – pro vozy na CNG se rozhodlo 53 zákazníků a na elektromobilitu přešlo 21 zákazníků. Bezmála 5000 řidičů si dopřává potěšení z manuálního řazení, zatímco 2336 klientů značky Das WeltAuto oceňuje komfort automatických převodovek.

Das WeltAuto je celosvětovým programem prodeje ojetých vozů značek Volkswagen osobní vozy, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a ŠKODA s centrální podporou ze strany koncernu Volkswagen. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých vozů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a do 150 000 ujetých kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).

Zdroj: TZ Das WeltAuto

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora