David Brown Automotive letos představí sportovní vůz

Stalo se vám někdy, že jste si v hlavě představili svoje ideální auto a marně si povzdechli, že ho stejně nikdo podle vašich představ nepostaví? Podobně to měl i Brit David Brown, jenže on je v pozici, kdy si může své vysněné auto doopravdy postavit. A také limitovaný počet vozů nabídne k prodeji. Kdo by mu nezáviděl?

David Brown je úspěšným britským podnikatelem a samozřejmě také bláznem do aut. Dlouho hledal vůz v klasickém britském sportovním stylu, ale s moderními jízdními vlastnostmi a prvky. Avšak nic, co by splňovalo jeho představy, nenašel, a tak založil vlastní společnost David Brown Automotive. Najal Alana Mobberleyho, který 19 let pracoval jako šéfdesignér Land Roveru, a firmu Envisage Group na pomoc s vývojem a přípravou k výrobě.

Mohlo by vás zajímat:  Koncept BMW řady 9 bude překvapením na Auto China

Už z tohoto stručného popisu musí být jasné, že nepůjde o úpravu žádného existujícího modelu, nýbrž zcela nový automobil, spojující to nejlepší z historie britských sportovních vozů s nejmodernější technikou. V oficiální tiskové zprávě David Brown prohlašuje, že jeho výtvor bude ideálním klasickým britským sporťákem pro 21. století.

Více prozatím není známo, ovšem další informace budou zveřejněny blíže termínu uvedení vozu. Ten je v současnosti výrobcem označován heslem Project Judi a oficiální odhalení proběhne již v dubnu 2014. Následný prodej bude probíhat ve striktně omezeném počtu vozů.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes představil novou generaci luxusního MPV třídy V

Zdroj: David Brown Automotive