David Brown Automotive letos představí sportovní vůz

Stalo se vám někdy, že jste si v hlavě představili svoje ideální auto a marně si povzdechli, že ho stejně nikdo podle vašich představ nepostaví? Podobně to měl i Brit David Brown, jenže on je v pozici, kdy si může své vysněné auto doopravdy postavit. A také limitovaný počet vozů nabídne k prodeji. Kdo by mu nezáviděl?

David Brown je úspěšným britským podnikatelem a samozřejmě také bláznem do aut. Dlouho hledal vůz v klasickém britském sportovním stylu, ale s moderními jízdními vlastnostmi a prvky. Avšak nic, co by splňovalo jeho představy, nenašel, a tak založil vlastní společnost David Brown Automotive. Najal Alana Mobberleyho, který 19 let pracoval jako šéfdesignér Land Roveru, a firmu Envisage Group na pomoc s vývojem a přípravou k výrobě.

Už z tohoto stručného popisu musí být jasné, že nepůjde o úpravu žádného existujícího modelu, nýbrž zcela nový automobil, spojující to nejlepší z historie britských sportovních vozů s nejmodernější technikou. V oficiální tiskové zprávě David Brown prohlašuje, že jeho výtvor bude ideálním klasickým britským sporťákem pro 21. století.

Mohlo by vás zajímat:  David Brown Automotive - Základem prvního vozu bude Jaguar XKR!

Více prozatím není známo, ovšem další informace budou zveřejněny blíže termínu uvedení vozu. Ten je v současnosti výrobcem označován heslem Project Judi a oficiální odhalení proběhne již v dubnu 2014. Následný prodej bude probíhat ve striktně omezeném počtu vozů.

Zdroj: David Brown Automotive