David Brown Automotive – Základem prvního vozu bude Jaguar XKR!

Nedávno jsme vás informovali o muži, který si plní své sny. Jeho jméno je David Brown a v současnosti pracuje na uvedení svého prvního vozu, kterým chce nabídnout moderní výbavu a jízdní vlastnosti zabalené do karoserie připomínající klasické britské sportovní vozy ze šedesátých let. David Brown Automotive nyní uvolnila nové informace.

První vůz David Brown Automotive je vyvíjen pod kódovým označením Project Judi. Na rozdíl od původních informací však nepůjde o zcela nové auto. Za jeho technický základ totiž poslouží Jaguar XKR, který nabízí kompresorem přeplňovaný V8 o objemu 5.0 litru. Výkon této britské kočky je 510 koní, točivý moment 625 Nm a to vše posílá šestistupňový automat na kola zadní nápravy, která jsou schopna vůz vystřelit z klidu na 100 km/h během 4.8 sekund a maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  Acura ukáže na autosalonu v LA novou vlajkovou loď

Oficiální tisková zpráva výrobce označuje dárcovský model Jaguaru za vysoce spolehlivý a vytříbený, což byly hlavní důvody pro jeho volbu. Na hliníkovou konstrukci dárcovského modelu David Brown Automotive nainstaluje vlastní karoserii, která podle prvních teaserů (v galerii) částečně připomíná staré Aston Martiny. Společnost si také přizpůsobí interiér a všechny změny na Jaguaru budou prováděny ručně.

Termín představení vozu zatím nebyl blíže určen, ale stále se počítá s dubnem 2014.

Zdroj: David Brown Automotive