DBS Superleggera Volante – nejrychlejší kabriolet na trhu

DBS Superleggera Volante je model od automobilky Aston Martin. Tato automobilka byla hodně haněna za design střechy u modelu DBS Superleggera, nicméně počet koní (725) je opravdu ohromujících a zákazníci by si přáli jej zachovat. Takto nadupaný počet koní pod kapotou dokáže způsobit rychlost až 340 km/h. Automobilka se proto rozhodla přijít s elegantním řešením: představila otevřenou verzi DBS Superleggera.

Nejrychlejší kabriolet v historii

Tím, že byl model DBS Superleggera otevřen, vznikl nejrychlejší kabriolet v historii. Stejně jako ostatní auta od automobilky Aston Martin, se nebude jednat o auto pro každého. Lukrativní je vůz, lukrativnější je také jeho cena. Stejně jako u jiných modelů s označením Volante (což je označení pro kabriolety), vypadá vůz naprosto geniálně. Plátěnou střechu, která kabriolet doplňuje, můžete vybírat z celkem osmi barev. Složení trvá 14 vteřin.

Jaké má kabriolet vlastnosti?

Ve své podstatě došlo pouze k otevření vozu, proto se až tolik změn nedá čekat. Parametry vozu jsou následující:

  • dvanáctiválcový motor o objemu 5,2 litru,
  • dvě turbodmychadla zajišťují výkon 725 koní a 900 N.m,
  • pohon zadních kol prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky.

Z nuly na sto kilometrů za hodinu to tak tento kabriolet zvládne za 3,6 sekundy, na 160 km/h za 6,7 sekundy, a může dosáhnout rychlosti až 350 km/h.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Audi A4 2014 - s modernizací přijde i systém pro deaktivaci válců