DDMWorks: Ariel Atom 700

Co si budeme povídat. Ariel Atom 3 je zkrátka vozidlo z úplně jiné planety. Nebo lze snad nějak jinak popsat zrychlení z nuly na 100 kilometrů v hodině za méně než tři vteřiny s motorem o zdvihovém objemu 2,4 litrů? Nutno ovšem podotknout, že lví podíl na dynamice vozu má neuvěřitelná pohotovostní hmotnost pouhých 657 kilogramů. I když, co se divím. Ariel se dohromady skládá ze 4 kol, motoru a pár trubek. Ale vezněme si to hezky popořádku.

Před námi stojí nový Ariel Atom 700 upravený společností DDMWorks a jak již název vypovídá, tak pohonná jednotka Honda L4 je naladěná na výkon 700 koňských sil. Konkrétně na 521 kW (708 koní). Pokud by si však majitel myslel, že ho taková porce výkonu musí zaručeně zabít, může si vybrat i ze dvou slabších variant o výkonu 456 a 582 koní.

A jakým kouzlem se podařilo dostat z objemově skromnější pohonné jednotky takovéto čísla? Za vším hledejte přeplňování. V tomto případě kombinaci turbodmychadla a kompresoru. Po technické stránce se Ariel dočkal nového výfukového systému, lepších brzd a tužších tlumičů.

DDMWorks sice zatím neodhalil cenovku své verze s názvem 700, ale jistě nebude nižší než cena za základní Atom 3, která se v současné době pohybuje okolo částky 52.480 amerických dolarů.

Komentáře