Definitivní konec spalovacích motorů je tu. Smart bude pouze elektrický

Co je nejlepší pro přepravu po městě? Auto, které je velmi malé a které je poháněno elektřinou. To si uvědomil i Smart. Dokonce už před řadou let. Až nyní však došlo k poměrně radikálnímu kroku. Pokud jste plánovali toto vozítko koupit se spalovacím motorem, pospěšte si. Budoucnost všech vyrobených aut této značky už bude jenom elektrická.

Ideální auto do města

Smart nikdy neměl ambice měřit se třeba s luxusními limuzínami, nebo s vozy do terénu. Charakteristika vozidel Smart byla vždy stejná. Mělo se jednat o jednoduché, a hlavně kompaktní auto do města. Takové, se kterým se všude vejdete a snadno s ním i zaparkujete. Bylo také jasné, že s ním denně nejsou realizovány nájezdy ve stovkách kilometrech. Maximálně se s vozem najede pár desítek kilometrů. A to ať už se jedná o využití soukromé, nebo se jedná o jeho firemní použití.

Elektřina jako jasná volba

Nejde o krok, který by až tak nutně souvisel se současnými emisními limity. I když i ty zde hrají roli. Nutno říci, že Smart využíval elektřinu už před téměř deseti lety. A to mluvíme o našem trhu, kde patřil mezi první výrobce aut, které nabízely elektromobily. Nyní, s jejich velkým rozmachem se automobilka rozhodla, že půjde jenom touto cestou. A právě snižování emisních limitů a zájem o elektrická auta jenom nahrává faktu, že jde o dobrý krok. Uvidíme, zda ho nebudou následovat i další.

Už jenom na elektřinu

Elektrifikace se dotkne všech modelů, které Smart nabízí. A stejně tak tomu bude i u všech nových. Vývoj spalovacích motorů byl definitivně zastaven, stejně jako dochází i k tomu, že bude ukončována i jejich výroba a také jejich prodej. Kdo si v budoucnu pořídí Smart, tak musí počítat s tím, že bude jenom na elektřinu. A jak jsme zmínili v úvodu, na krátké popojíždění po městě vlastně není nic lepšího. Jak z důvodu celkové čistoty, tak i z důvodu nákladů.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora