Den blbec řidiče odtahovky, při práci naboural všechna auta v ulici

Některé dopravní nehody jsou vskutku kuriózní. To jim pochopitelně nijak neubírá na tragičnosti, ale člověku nad nimi zkrátka zůstává rozum stát. Většinou si lidová tvořivost domyslí, že za volantem byla v takové situaci žena, ne vždy je to však skutečně pravda. V tomto případě je nehoda o to absurdnější, že se stala profesionálovi – muži, který jezdi s odtahovou službou. Jakým způsobem byl dotyčný od svých nadřízených potrestán, bohužel není známo.

Mohlo to dopadnout hůře

Faktem je, že nehoda mohla skončit i tragicky, pokud by bezprostředně za odtahovou službou jelo jiné auto, nebo pokud by procházel chodec. Máte-li dostatek fantazie, z této nehody vás pravděpodobně mrazí stejně jako nás. Naštěstí vše odnesl jen odtahovaný Volkswagen New Beetle a několik zaparkovaných aut. Cesta zaměstnance odtahové služby připomíná opilecké jízdy některých českých fotbalistů, v tomto případě však prý nehrál roli alkohol. Škoda i tak narostla na několik stovek tisíc korun.

Nejhůře pochopitelně dopadl odtahovaný Volkswagen New Beetle. Tohle malé městské vozítko nepatří mezi nejodolnější auta a nepovedený odtah se na něm ošklivě podepsal. Další auta, která zaměstnanci odtahové služby stála v cestě, si z celého incidentu odnesla drobnější šrámy – vysklená okénka, poškrábanou karoserii a ulámaná zrcátka.

Volkswagen Brouk a New Beetle

Ambiciózní projekt německé automobilky nesplnil očekávání, to však bylo hodně přehnané. Navázat na popularitu původního Brouka je prakticky nemožné. Připomeňme nejzajímavější fakta o původní ikoně, která se v některých státech vyráběla až do roku 2003. Oficiálně se Brouk jmenuje Volkswagen Typ 1.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
  • Roky výroby: 1938 až 2003
  • Celkový počet vyrobených vozů: 21 529 464
  • Počet států, v nichž se Brouk vyráběl: 12

Nutno dodat, že úspěchu prvního Brouka těžko někdy jiné auto dosáhne, dnešní doba už takovým fenoménům nepřeje.

Zdroj: Autorský text