Den propadlá STK znamená postih, několik měsíců naopak nevadí

Návštěva STK je jednou z povinností každého motoristy. Je třeba nechat své auto zkontrolovat a tím zajistit, že bude na budoucí 2 roky schopno legálního provozu na našich komunikacích. Vlivem koronaviru však vzniká i zajímavý paradox, který se prohlídek vozidel týká.

První vlna koronaviru

Vzpomeňme si na první vlnu koronaviru, která nejenom naši zemi postihla na jaře. To se výrazně změnil život každého z nás a jak naše vláda, tak i EU přicházela s různými výjimkami a také úlevami. A ty se týkaly také návštěv STK. Nařízení EU 2020/698 kromě jiného totiž uvádí, že komu končí technická v rozmezí mezi 1. únorem 2020 a 31. srpnem 2020, prodlužuje se mu lhůta pro kontrolu o 7 měsíců.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Druhá vlna koronaviru

Nyní nejenom naši zemi, ale i řadu těch evropských zužuje druhá vlna koronaviru. A opět se tím mění život každého z nás. Motoristy nevyjímaje. Opět je tu celá řada těch, kterým může končit, nebo již končila technická. Výjimka, která by jim dovolila jezdit bez ní, než vše opadne, zatím neexistuje. A tak tito motoristé musí buď na STK zamířit, nebo riskovat často tvrdý postih.

Zajímavý paradox

Vzniká tak poměrně zajímavý paradox. Ten, kterému technická propadla třeba i poslední prázdninový den, může zcela beztrestně a bez obav jezdit s propadlou technickou po dobu několika měsíců. A to i přesto, že v létě nebylo po první vlně téměř ani památky a každý tak mohl víceméně bez obav STK navštívit a splnit svou povinnost.

Pokud naopak někomu projde technická nyní, v době plné síly druhé vlny, kdy řada majitelů aut nechce riskovat a zbytečně navštěvovat STK, má problém. Na aktuální stav se žádná výjimka nevztahuje a i jediný den s prošlou technickou se může jevit jako problém. Jak v případě kontroly policejní hlídkou, tak i v případě problému, kdy se do hry vloží i pojišťovna, kterou pochopitelně návštěva STK v termínu bude zajímat.

Zdroj: Autorský text
Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora