Depozitář automobilky Citroën – XCar video

S videem od XCar se u nás nesetkáváte poprvé. Ale tentokrát tu máme jedno sice s malým spožděním, ale kdo by se nechtěl podívat na skvosty automobilky Citroën.

Její depozitář je totiž vážně plný pokladů. Chybět zde nemůže legendární typ DS v mnoha verzích včetně prezidentského provedení či kabrioletu, 2CV z natáčení bondovky Jen pro tvé oči, která má pod kapotou motor z typu GS, přelomový Traction Avant, závodní speciál BX 4TC pro skupinu B v rally, původní prototypy 2CV vyrobené před druhou světovou válkou, Rosalie Cabriolet, která byla osobním vozem zakladatele automobilky, SM, který vznikl ve spolupráci s firmou Maserati je zde zastoupen také v několika provedeních včetně závodní SM Proto a mnoha dalších.

Správce Depozitu Denis Huille nám osvětlí i vznik automobilky, kterou André Citroën založil ve svých 22 letech ještě během studia. Původně firma vyráběla šípovité ozubení, které je dodnes znakem automobilky. Po první světové válce pak zahájila výrobu automobilů. Po jeho smrti v roce 1935 firmu převzala společnost Michelin. Největším poválečným zlomem pro automobilku bylo její začlenění do koncernu PSA a přelom tisíciletí, kdy se opět odhodlala vyrábět automobily velmi odlišné od konkurence, které čerpají ze svých tradic a nabízejí zákazníkům dotek sladké Francie. Denisovu nadšení pro věc se nelze divit, pokud je každý den obklopen těmito zajímavými vozy.

Mnohem zajímavější ale jistě bude, kdž se sami podíváte na fotky a video.

##XCarCitroenDepozit##

Foto:Ranwhenparked, Citropersoboulod, Flickr