Design Kodo změní vzhled Mazdy MX-5

Během 25-ti let se vyrobilo 900 tisíc vozů Mazda MX-5. To už rozhodně zavazuje, a tak Mazda nemůže s novou, již čtvrtou generací, nic podcenit.

Přesto se automobilka rozhodla, že nový automobil bude odlišný od současného modelu. Magazínu Drive se dokonce poštěstilo nový vůz vidět a slova automobilky potvrdil, ačkoliv podrobnosti pochopitelně prozradit nemohl. Sočasná Miata je spíše evoluční, než revoluční, a v mnohém vychází z původní generace NA z konce 80. let. Naproti tomu nový model ND použije designový jazyk „Kodo„, který automobilka aplikuje v současnosti. Takže je jasné, že se dočkáme velké masky chladiče, jako má Mazda 3, 6 nebo CX-5. Také lemy kol budou méně nápadné, než u současné generace.

V zadní části by se měl objevit nový difuzor. Za každým sedadlem bude nápadný ochranný oblouk. Přístrojovka patrně bude obšita kůží. Některé části v interiéru by ale měly být barevné, dokonce v barvě karoserie. To by mohlo navnadit i trochu „retro“ dojem. A střecha zůstane klasicky plátěná. Na výběr by měly být zážehové motory Mazda Skyactiv 1,5 L2,0 L. Výkon by mohl začínat na 180 koních, což může znít v dnešní době jako nízké číslo, avšak pamatujte, že MX-5 byla vždy hlavně o řidičské zábavnosti a perfektní ovladatelnosti. Ani na jedno nepotřebujete astronomické výkony. A nezapomeňte, že Mazda chce udržet hmotnost vozu okolo 1 tuny, což se dnes moc nevidí.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Golf VII - Oficiální představení v Berlíně!

A co Vy? také se těšíte na novou Miatu? Je to podle Vás pravé petrolheadské auto a ideální brána do světa RWD? Napište nám to do diskuze!

Nezapomeňte na magazín Jalopnik, odpověď je POKAŽDÉ Miata. ?

Zdroj:motorauthority.com   foto:carthrottle.com