Desítky let starý Mercedes prodávaný skoro za milion ukazuje, jak dobrou investicí vůz při koupi byl

11

Jen máloco padá rychleji než cena auta, které jste si právě zakoupili. Někdy je to až k pláči. Zejména pokud kupujete auto na leasing a v době, kdy konečně přejde do vašeho vlastnictví, je jeho hodnota třeba jen třetina ceny, které jste za auto zaplatili. Cena aut s naftovými motory klesá o něco pomaleji než cena vozů s benzinovým motorem, protože dieselové motory většinou vydrží déle. A cena luxusních aut klesá rychleji než cena běžných osobáků – luxus z druhé ruky by chtěl leckdo, ale kupec drahého ojetého auta vypadá, že chce vypadat jako boháč, i když má hluboko do kapsy.

Mohlo by vás zajímat:  Spoluúčast na havarijním pojištění mnohé překvapí. Řadu oprav musí řidič zaplatit sám
Zdroj obrázku: Mobile.de

Proti všem předpokladům

Přesto existují vozy, které se všem výše uvedeným poučkám vzpírají. Asi vás nepřekvapí, že vzácné a unikátní veterány nebo speciály s léty nabývají na hodnotě. Roste také cena aut, kterými se vozily celebrity. Zejména pokud jsou už tyto celebrity po smrti, a tak máte jistotu, že se nebudou vozit také dalšími auty stejné značky. A pak jsou tu ojeté Mercedesy třídy S, jejichž cena jde také proti všem předpokladům.

Zdroj obrázku: Mobile.de

Mercedes třídy S W140

Krásným případem takového auta je model W140, který byl vyráběn před téměř třiceti lety, konkrétně v letech 1991 až 1998. Ten je nejen podle statistik z autoservisů opravdový držák mezi auty své kategorie, podle všeho si těchto vozů také nadmíru cení jejich majitelé. I proto se tyto ojeté Mercedesy v rodném Německu prodávají za cenu kolem 30 tisíc euro, pokud jsou v perfektním stavu a nebourané. To je téměř 800 tisíc korun, tedy zhruba třetina ceny zbrusu nového Mercedesu třídy S.

Mohlo by vás zajímat:  Největší nevýhoda plug-in hybridů se ukáže při nabíjení. Majitelé pak litují, že nemají elektromobil

Taková auta pochopitelně nemívají mnoho najeto a dostával se jim skvělý servis jejich movitých majitelů. Příslovečná německá kvalita pak pochopitelně skvěle vynikne. Základní charakteristiky těchto krasavců jsou:

  • Motor: benzinový šestiválec o objemu 3,2 l s výkonem 231 koní
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 8,9 s
  • Maximální rychlost: 225 km/h
Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora