Desítky let unikátní Porsche hnilo venku. V zuboženém stavu je nyní k prodeji

Porsche 911 je legendárním a ikonickým autem. Jenom málokdo si dokáže představit, že by ho nechal stát skoro třicet let venku. Ale děje se to, což dokazuje případ právě tohoto modelu, na který je pohled opravdu smutný. Místo toho, aby si majitel svého ikonického vozu vážil, ho nechal stát a hnít venku, kde bylo vystaveno rozmarům počasí.

Zdroj obrázku: bringatrailer.com

Skoro třicet let bez jakékoliv péče

Když došlo k objevu tohoto vozu, bylo mnoha fanouškům značky a automobilismu obecně velmi smutno. Na jednu stranu sice šlo o nález unikátního vozu, ale na stranu druhou nikdo nechápal, co vedlo majitele auta nechat ho takto svému osudu. Zvláště, když se jedná o Porsche 911 S, které bylo vyrobeno v roce 1967. Od té doby sice venku nestálo, jelikož podle dochovaných informací bylo odstaveno v roce 1993. A dlouhých 27 let se s ním nic nedělo, což je na jeho vzhledu jasně vidět.

Auto unikátních parametrů

Nejenom rok výroby vozu, ale i jeho parametry naznačují, že pokud by se o toto auto jeho majitel dostatečně staral, měl by dnes doma v garáži poměrně ceněného veterána vysoké hodnoty. Tento model, oficiálně představený v roce 1966, měl pod kapotou motor s výkonem 160 koní a točivým momentem 195 Nm. Tyto parametry zajišťoval vzduchem chlazený šestiválcový motor o objemu dvou litrů. Z nuly na stovku tak auto s vahou 1 073 kilogramů dokázalo zrychlit za 7,4 sekundy. A kdo nechal nohu na plynu, dosáhl maximálky 227 kilometrů v hodině.

Zdroj obrázku: bringatrailer.com

Nyní je na prodej

Téměř třicet let venku změnilo Porsche 911 S k nepoznání. Je ve velmi zuboženém stavu a karoserie je plná rzi, mechu i nečistot. Přesto šlo auto do prodeje a nakonec se našel zájemce, který za vůz neváhal zaplatit 54 000 amerických dolarů. I když se to zdá za auto v tak žalostném stavu ohromná suma, je třeba počítat s tím, že po důkladné renovaci může jít o skvělý sběratelský kousek výrazně vyšší hodnoty.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora