Děsivá srážka s kamionem ukázala, jak bezpečné vozy Volvo ve skutečnosti jsou

Autonehoda je beze sporu noční můrou každého řidiče. Tou vůbec nejhorší variantou je obvykle čelní srážka. Auta jsou sice proti těmto nehodám chráněna nejvíce, ale pokud se srazí protijedoucí vozidla, hrají roli rychlosti i kinetické energie a možné fatální následky nehody se zvyšují, než pokud by došlo ke střetu s vozem stojícím. A pokud se v osobním autě čelně střetnete s těžkým náklaďákem, je to ještě mnohem horší. Právě to se přihodilo řidiči Volva z našeho dnešního videa.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Smrtonosný kamion a bezpečné Volvo

Hrozivě vypadající nehoda se odehraje na zdánlivě bezpečném úseku silnice. Kamion však náhle zrychlí a přejede do protisměru, zřejmě v důsledku nějaké technické poruchy nebo krátkého mikrospánku. Neovladatelný kamion pak doslova sestřelí protijedoucí osobák a přirazí ho ke svodidlům, po nichž auto chvíli vleče.

Nabouraný vůz je však naštěstí Volvo. Tato švédská automobilka se právem těší pověsti výrobce maximálně bezpečných a spolehlivých aut. Z většiny jiných automobilů by po takové nehodě pravděpodobně mnoho nezbylo, ale Volvo situaci ustálo se ctí. Auto je sice na odpis, ale kabina zůstala téměř netknutá a jeho řidič z nehody naštěstí vyvázl bez dalších následků. Bez nadsázky tak může říci, že se podruhé narodil.

Extrémní nárazové testy

Volvo se k maximální bezpečnosti vozů dlouhodobě hlásí, u severských automobilek jde obecně velký trend. V nedávné minulosti se objevila videa, na nichž automobilka pouští svá auta ze třicetimetrové výšky volným pádem, aby zjistila, jak takové zacházení auta ustojí. Kromě tohoto extrémního testu pochopitelně Švédové svá auta prověřují i klasickými nárazovými testy.

I proto letos získala hned trojice modelů Volvo ocenění 2020 TOP SAFETY PICK. Konkrétně se jedná o:

  • Volvo XC90
  • Volvo XC40
  • Volvo S60
Zdroj: Autorský text