Divize Land Rover Special Vehicle Operations stvořila ultimátní Range Rover Sport SVR

Divize Special Vehicle Operations představila speciální edici určenou pro model Range Rover Sport SVR. Vůbec poprvé je možné, aby si zákazník mohl zvolit barvu karoserie obsahující částice skla.

Edice Ultimate určená pro nejvýkonnější a nejrychlejší SUV značky Land Rover v podobě modelu Range Rover Sport SVR, který nabízí výkon 575 koní, zdůrazňuje působivý vzhled vozu díky exkluzivním barevným kombinacím a detailním úpravám interiéru. Veškeré změny má na svědomí tým oddělení SV Bespoke.

Mezi tři ručně dokončované barvy karoserie patří nové odstíny Maya Blue Gloss a Marl Grey Gloss, oba exkluzivně připravené pro edici Ultimate. Jemné a vysoce reflexní částice bílého skla obsažené v základní vrstvě laku dodávají těmto barvám intenzivní jiskřivý vzhled. Třetí možností

 

je tmavší odstín Ligurian Black Satin. Všechny dostupné barvy jsou kombinovány s kontrastní střechou v odstínu Narvik Black.

Důraz na detail týmu oddělení SV Bespoke se promítá také do podoby černého rýhovaného nápisu Range Rover na kapotě a na zadních dveřích, který je lemován exkluzivní kontrastní barvou Fuji White. Stejný odstín byl použit i na výdechy umístěné na předních blatnících.

Mohlo by vás zajímat:  Lada 2101 na prodej

Působivý vzhled edice Ultimate zdůrazňuje karbonová kapota s odvětrávacími otvory lakovaná barvou karoserie, kované disky o velikosti 22 palců s pěti dvojitými paprsky nebo černé brzdové třmeny. Všechny tyto úpravy doplňují prvky typické pro model SVR lakované barvou Narvik Black, jako jsou kontrastní střecha, kryty zpětných zrcátek, maska chladiče, mřížky v předním nárazníku, přední spoiler nebo lišta na pátých dveřích.

Range Rover Sport SVR je nejrychlejší, nejvýkonnější a nejdynamičtější vůz, jaký kdy značka Land Rover vyrobila. Ve své aktuální druhé generaci je poháněn kompresorem přeplňovaným pětilitrovým osmiválcovým motorem s parametry 575 koní a 700 Nm. Díky nim zvládne provedení SVR akceleraci z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 283 km/h.

„Range Rover Sport SVR svým příchodem v roce 2014 redefinoval sportovní schopnosti vozů Land Rover. Do dnešního dne jsme prodali více než 20 000 exemplářů a poptávka po kombinaci výkonu, luxusu a strhující dynamiky charakteristické pro variantu SVR roste každým rokem. Prvky připravené v rámci edice Ultimate oddělením SV Bespoke ještě dále zvyšují její přitažlivost,“ řekl Mark Turner, Commercial Director Land Rover SV Bespoke.

Mohlo by vás zajímat:  Lamborghini Aventador LE-C

Mistrovská práce týmu SV Bespoke je patrná také v interiéru. Speciálně navržené chromované plakety SV Bespoke umístěné na B-sloupcích, černě eloxovaná kovová pádla řazení pod volantem nebo podsvícené prahové lišty s nápisem Ultimate Edition doplňují kabinu modelu SVR v doporučeném provedení Ebony a Cirrus. Navíc zahrnuje lehká embosovaná sportovní sedadla čalouněná kůží Windsor a kontrastním velurem.

„Náš tým oddělení SV Bespoke vždy posouvá hranice tak, aby vytvořil působivé barvy karoserie a zdůraznil individualitu. Tato edice je vůbec první od SV Bespoke, která nabízí nádherně strukturované a reflexivní laky s částicemi skla, což staví edici Range Rover Sport SVR Ultimate Edition do popředí našeho přístupu k personalizaci,“ dodala Hannah Custance, Design Manager SV Colour and Materials.

Nový Range Rover Sport SVR Ultimate Edition se po spuštění objednávek 24. srpna představí veřejnosti na stánku divize Special Vehicle Operations na akci Salon Privé, která se koná v paláci Blenheim od 1. do 5. září.

Zdroj: Jaguar Land Rover

O Jakub Horák

Kontakt na autora: jakub.horak@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora