Do dvou let bude každý model AMG na elektřinu. Proč?

Sportovní auta se značkou AMG, která budou v budoucnu vyráběna, nejenže projdou elektrifikací, ale také vymění výkonnější motory za osmiválce. Tato změna by měla začít už za dva roky – od té doby každý vůz ponese motor, který bude nějakým způsobem spolupracovat s elektromotorem. Značka AMG se tak zapojuje do ekologické vize automobilismu.

Odpověď na stanovené emisní hranice?

Není to tak dlouho, co Evropská unie stanovila emisní hranice, do kterých se v horizontu několika let musí vejít každá automobilka, jinak ji čekají výrazné pokuty. Například značka Mercedes-AMG se nikdy nesnažila o vytvoření ekologických vozů. Jejím cílem nebyly ani žádné emisní normy. Značka se snažila o vytvoření těch nejvýkonnějších vozů. V rámci snížení emisních norem ale již přišla s jedním opatřením, a sice vyměnila dvanáctiválcové motory za osmiválcové.

Mercedes-AMG bude ekologičtější

A právě tato dvě opatření:

  • elektrifikace motorů,
  • výměna dvanáctiválců za osmiválce,

jsou prvními opatřeními, které mají vést ke snížení množství emisí a přiblížení se hranicím, které stanovila Evropská unie. Motory budou elektrifikovány pravděpodobně v nějaké formě hybridního systému. Nebude se jednat jen o velké modely aut, ale také o malé modely. To, že se tak skutečně děje, je již vidět: nejnovější model GLS má již čtyřlitrový osmiválec twin-turbo AMG, který spolupracuje s elektrickým rozvodem o 48 Voltech.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora