Do staršího VW Golf se vešlo 11 lidí. Netradiční jízda skončila na střeše

Může se zdát nemožné, že se do auta pro 5 vejde více než dvojnásobek pasažérů. Cesta tohoto Volkswagenu Golf ukazuje, že kde je vůle, tam je cesta. Do tohoto celkem malého vozu, který je určený pro 5 cestujících, se totiž dokázalo nacpat neuvěřitelných 11 lidí. Stalo se tak v Rakousku, na horské cestě v oblasti Tyrolska. Zde se 25letý řidič rozhodl naložit do auta nikoliv klasické 4 pasažéry, pro které jsou v Golfu určená sedadla, ale dohromady 10 lidí. Celkem 7 mužů a tři dívky, ve věkovém rozmezí 24 – 31 let.

Zdroj obrázku: Zoom Tirol

Do cíle nedorazili

Na začátku se to patrně zdálo jako velmi dobrý nápad. Všichni se dokážou nacpat do jednoho auta, najednou se dostanou do místa určení a ušetří čas, který by musel řidič trávit tím, že by se pro zbývající pasažéry ještě dvakrát otáčel a převážel je do cíle. Nyní už patrně ví, že by daná varianta byla bezpečnější. I když plně naložené auto řidič dokázal i přes jeho velkou hmotnost rozjet, do cíle už nedorazil. Jedna ze zatáček byla nad jeho síly.

Skončilo to nehodou

Kuriózní jízda staršího Volkswagenu Golf, který byl nacpaný 11 lidmi, skončila dle očekávání nehodou. Nejhůře to odnesl právě řidič Golfu, který byl s vážným zraněním odvezen do místní nemocnice. Tam putovala ještě další dvojice cestujících. Zbývající členové posádky vyvázly jenom s lehkými zraněními a tak transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný.

Zdroj obrázku: Zoom Tirol

Odborníci varují

Odborníci varují před podobnými pokusy nacpat se do aut ve větším počtu, než je dovoleno. Nejenom kvůli risku pokuty, která může v případě kontroly policejní hlídkou hrozit. Rizikem je i samotná jízda, jelikož se při enormním zatížení, větší než ke kterému je vůz konstruován, mohou měnit jeho jízdní vlastnosti. A ani bezpečnost uvnitř nelze zaručit a v tu chvíli může dokonce hrozit. Že aktivované airbagy více uškodí, než pomohou, jelikož na jednotlivých sedadlech rozhodně nesedí pouze jedna osoba, navíc připoutaná bezpečnostním pásem.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora