Do Ženevy míří elektrifikovaný Volkswagen Transporter

S elektrickými vozítky jako by se v posledních letech roztrhl pytel. Máme elektrická auta, kola, koloběžky i pickupy. Co ale chybělo je dodávka či osobní minibus na elektrický pohon. Automobilka Volkswagen to plánuje napravit na letošním ženevském autosalonu, kde představí elektrický Volkswagen Transporter.

  • Dodávka nebo minibus pro osm pasažérů.
  • Nové konstruktérské postupy.
  • Zachování typických prvků auta.

Elektrifikovaný Transporter je na první pohled velice podobný svému klasicky poháněnému protějšku. Jediné, v čem se mírně liší, jsou upravené nárazníky, nástavce prahů a zadní křidélko. Na první pohled však upoutá výrazným šedo-zeleným polepem, který má však ryze marketingovou funkci. Pod kapotou najdete elektromotor o výkonu 82 kW s kapacitou akumulátoru 37,3 kWh, což stačí přibližně na dojezd 208 km.

Velký prostor pro náklad i pro lidi

Největší výhodou vozu samozřejmě stále zůstává jeho ohromný vnitřní prostor, který se hodí pro převážení velkého nákladu nebo jako minibus pro až osm pasažérů. Výrobce si slibuje, že právě jako taxi minibus by se auto mohlo uplatnit ve velkých městech, kde je omezený vjezd do centra z důvodu snahy o snížení emisí. Zda se novinka ujme, je už otázkou budoucnosti. Je však každopádně dobrým znamením, že se i velké automobilky o elektromobily zcela vážně zajímají a pozvolna přináší novinky dostupné pro širší spektrum zákazníků.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora