Dočkáme se brzy nového Mercedesu SLR?

Možné to je. Mercedes totiž požádal Americký patentový a známkový úřad (United States Patent and Trademark Office) o nové zaregistrování, a tedy i ochranu, jména SLR. Samozřejmě může jít jen o pravidelné obnovení registrace, aby toto slavné jméno nepoužila například jiná automobilka, ale spekulace nasvědčují spíše tomu, že se jedná o jakousi přípravu pro to, co přijde…

Legenda jménem SLR

Německá automobilka Mercedes-Benz slavila se supersportem SLR úspěchy především v padesátých letech dvacátého století, kdy známí automobiloví závodníci Stirling Moss či Juan Manuel Fangio s tímto vozem pravidelně vyhrávali nejvýznamnější závody té doby. Jen pro úplnost dodejme, že zkratka SLR znamená „Sport, Leicht, Rennsport“ neboli sportovní, lehký, závodní.

Vůz pro náročné

V poslední době Mercedes oficiálně potvrdil, že by chtěl v blízké budoucnosti rozšířit řady svých existujících modelů o nový sportovní model, který by byl atraktivní především pro náročnějšího zákazníka – a uznejte, že jméno SLR by bylo velkým lákadlem.

Nebylo by to ani poprvé, kdy by firma Mercedes znovu použila toto jméno. V letech 2003 až 2010 a krátkodobě i v roce 2013 se totiž vyráběl SLR McLaren. Možná je tedy doba na tuto tradici navázat a nechat jméno SLR znovuožít. A kdoví, třeba se spojí tradice s moderností, a nový Mercedes SLR bude mít hybridní, nebo dokonce elektrický pohon.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora