Dočkáme se hybridního, elektrického nebo dieselového Mustangu?

Nejen ostrých verzí Shelby se v budoucnu můžeme ze strany Fordu dočkat v rámci nabídky nového Mustangu. Po přechodu na přeplňovaný čtyřválec, který v Evropě pravděpodobně nahradí méně ekologický šestiválec, může nastat situace, kdy z továren modrého oválu vyjede hybridní nebo dokonce čistě elektrický Mustang!

Tuto situaci nepřímo potvrdil Bob Fascetti, globální ředitel zodpovědný za pohonné jednotky, v rozhovoru pro australský magazín GoAuto, při globální premiéře nového muscle caru: „V současnosti sice nechystáme naftový Mustang, ale při pohledu na to, kam se musíme dostat se spotřebou paliva, uvažujeme nad všemi možnostmi. A naftový motor, stejně jako hybridní nebo čistě elektrická verze, se mezi tyto možnosti řadí.“

I přes stále obtížněji zvládnutelné emisní limity a zvyšující se cenu benzínu však u Fordu nikdy neuvažovali, že by ikonický osmiválec nahradili přeplňovaným motorem: „Nikdy se nemluvilo o nepoužití osmiválce pod kapotou. Jednoznačně jsme jej chtěli udržet, protože je to zkrátka součást značky. Díky globálnímu uvedení Mustangu jsme však rádi, že můžeme nabídnout model s 2.3 EcoBoost a to především tam, kde je cena benzínu vyšší než v USA. Taková možnost je pro Mustang velmi důležitá,“ dodal Faschetti.

Mohlo by vás zajímat:  Smart odhalil třetí generaci městského modelu ForTwo

Zdroj: goauto.com.au