Dodge Challenger Rallye Redline

 

Je jen velmi málo vozů, které již na první pohled budí kolem sebe respekt a okázale dávají najevo svou sílu. Jedním z nich je například Dodge Challenger, jenž se na jarním festivalu LXS v Kalifornii představil v limitované edici Rallye Redline.

Jejím základem je především opravdu ostře vypadající exteriér vyvedený v černém odstínu s červeným kontrastním pruhem táhnoucím se po celé délce vozu. Červenou ostatně rovněž nalezneme na částech 20-ti palcových litých kol a na brzdových kotoučích.

Mohlo by vás zajímat:  Sebastian Vettel - Director of Performance pro Infiniti

To interiér tak silným halo efektem neoplývá, přesto jej rozhodně nelze považovat za nudný. Budoucí majitele si budou hovět v kožených sportovních sedačkách, v rukou budou svírat příjemně tlustý sportovní volant a hliníkový volič automatické převodovky. Uši si taktéž přijdou na své. O ozvučení se totiž stará výkonná audio soustava Boston Acoustics.

Jenže komu by se chtělo poslouchat rádio, když se o pohon stará vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3,6 litrů s přímo epickým zvukem? Pohonná jednotka je propojena s pětistupňovou automatickou převodovkou a poskytuje maximální výkon 227 kW (305 koní) a 363 Nm točivého momentu.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar Mark IV na prodej

A cena? Dodge Challenger Rallye Redline se začne za oceánem prodávat příští měsíc za neskutečných 28.745 amerických dolarů.