Dodge modernizoval SUV Durango

Americký Dodge se, stejně jako třeba Cadillac, zvednul po dlouhodobé ekonomické krizi. Posledním přírůstkem do rodiny modelů Dodge je modernizované SUV Durango a speciální série sedanu Charger. 

Modernizované Durango poznáte jednoduše. Podle nových předních i zadních světel, která jsou vybavena diodami LED. Kromě světel přišla na přetřes také maska chladiče a zadní nárazník. Celkový dobrý dojem z designu dotváří modernizovaná osmnácti až dvacetipalcová kola. 

Interiér se dočkal především nového volantu a upravené středové konzole, která nově nabízí dotykovou obrazovku systému Uconnect. Ta může mít 5 nebo 8,4 palců. Aby nebylo obrazovek málo, jedna se nachází také na přístrojovém panelu a má velikost 7 palců. Pro zábavu cestujících vzadu nainstaloval Dodge do opěrek hlavy zábavní systém, který je schopen přehrát Blu-Ray nebo DVD

V seznamu příplatkové výbavy se dostalo na několik nových položek. Volant může být nově vyhřívaný, sedadla pak kromě vyhřívání mohou být také klimatizovaná. Dalším novým prvkem je systém, který v případě nehody sám vytočí pohotovostní linku 911. Kromě něj se o bezpečnost stará adaptivní tempomat, který spolupracuje se systémem varujícím před kolizí. Ten dokonce dokáže nehodě při malých rychlostech úplně zabránit. 

Pod kapotou se i nadále objevuje dvojice motorů. Slabší šestiválec 3.6 má výkon 294 koní, silnější osmiválec 5.7 Hemi má výkon 364 koní. Nejvýraznější technickou změnou je použití osmistupňového automatu, který zlepší nejen kvalitu jízdy, ale také její ekonomičnost. Oba motory mají nový automat standardně. 

Na stánku Dodge se kromě Duranga objevil také sedan Charger SRT8 ve speciální edici 392. Ta přináší speciální znáčky modelu, černou barvu na střeše, kapotě a zadním křídle a hlavně dvacetipalcová kola Black Vapor. Omezen byl výběr barev a to na 5 odstínů. Vyrobeno bude jen 392 kusů takto upraveného automobilu, z nichž každý bude stát oproti klasickému Chargeru SRT8 o 2 495 dolarů více (cca 50 100 Kč). 

Mohlo by vás zajímat:  SRT Viper se dočká ještě sportovnější varianty

Zdroj: Dodge