Dodge představil novou verzi crossoveru Journey

Mít doma MPV se vzhledem off-roadu už patrně není pouze doména evropských trhů. Na chicagský autosalon totiž míří Dodge Journey Crossroad, tvářící se jako opravdový terénní automobil.

Z vnějšku byste snad ty terénní ambice i hádali – upravený přední i zadní nárazník se stříbrným lakováním, boční nášlapy, devatenáctipalcová kola Hyper Black, střešní ližiny a zatmavená okna a světla. Jako celek to působí až mimořádně dobře. Na výběr je pak hned 8 laků karosérie, mezi nimiž nechybí bílá nebo červená, v níž je vyvedeno auto na obrázcích.

Interiér se pyšní koženými sedadly s prošívání šedou nití Light Slate, která se rovněž objevuje na palubní desce a loketních opěrkách, koženým obložením volantu a koženou hlavicí řadící páky. Na několika místech, včetně volantu, přístrojového štítu nebo středové konzole, se objevuje dekor v odstínu Liquid Graphite. Ve výbavě nechybí multimediální systém Uconnect s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou. 

Pod kapotou najdeme základní benzínový čtyřválec 2.4, produkující 175 koní a 225 Nm točivého momentu. Jako alternativu nabízí Dodge 3.6litrový šestiválec Pentastar o výkonu 287 koní s točivým momentem 352 Nm. Slabší motor je spárován s čtyřstupňovým automatem, šestiválec má pak ve výbavě modernější automat se dvěma stupni navíc. Terénní ambice malinko napravuje příplatkový pohon všech kol.

Základní cena Dodge Journey Crossroad byla stanovena na 24 995 dolarů (cca 508 000 Kč), prodej bude zahájen na jaře letošního roku.

Zdroj: Dodge