Drahé osvěžovače jsou v autech zbytečné. Lepší práci dokáže odvést obyčejný dřevěný kolíček na prádlo

Každý chce, aby jeho auto vonělo. Mnozí si kvůli tomu pravidelně kupují nová auta, jelikož jejich vůně je mnohdy velmi originální a nenapodobitelná. V některých automobilkách dokonce existují týmy, které mají právě samotné pachy na starost. Ojetiny však moc vábně vonět nemusí, což může být problém, který se negativně podepíše i na komfortu cestování. Jsou však metody, a velmi snadné, jak mít ve voze příjemnou vůni, a to skoro zadarmo.

Prevence je základ

Aby to v autě nepáchlo, je dobré myslet na prevenci. Základem je pravidelný servis klimatizace včetně nezbytné dezinfekce. Tu lze díky různým sprejům zvládnout i svépomocí. Dále je třeba dát pozor na vlhkost, která přispívá k nelibé zatuchlině. Důležité je také nedělat si z vozu doslova popelnici, jelikož i to je důvodem nepříjemných zápachů. Kdo toto všechno dodrží, má dobře nakročeno k tomu, aby jeho auto skvěle vonělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Vůně, které máme rádi

Je jasné, že trh s autodoplňky je velmi rozmanitý. Výrobci a prodejci se nám snaží prodat mnoho takzvaných osvěžovačů do aut. Na trhu tak najdeme nespočet různých vůní, ale i různých řešení, jak pokud jde o umístění, tak i o design. Mnoho produktů má společné také to, že rozhodně nepatří k nejlevnějším. Ne každý chce investovat i několik stokorun za vůni, kterou má rád a chce ji v interiéru svého auta čichat.

Postačí obyčejný kolíček

Pravda, metoda s kolíčkem na prádlo sice může vypadat úsměvně a kolíček není nijak designově zajímavým prvkem, ale funguje. Nutné je jenom jedno – aby se jednalo o kolíček dřevěný. S plastovým tento postup nebude fungovat. Dále už stačí jenom pár kapek libovolného esenciálního, tedy vonného oleje. Ten se nakape na dřevěnou část kolíčku a počká se, až dřevo tekutinu nasákne. V tu chvíli stačí kolíček připnout na výdech klimatizace a s každým zapnutím foukání se po interiéru rozšíří dokonalá vůně.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-9519315/How-simple-clothing-peg-key-car-smelling-fresh-year-long.html