Drážďanská technická univerzita představila lehký elektromobil

Problémem dnešních elektromobilů je kromě dojezdu také vysoká hmotnost, což je dáno například těžkými akumulátory. Studenti Institutu lehkých materiálů drážďanské technické univerzity však budou chtít ve Frankfurtu dokázat, že je možné stvořit lehký elektromobil. 

Jejich koncepční kupé InEco je poháněno elektromotorem o výkonu 122 koní. Při pohotovostní hmotnosti pouhých 900 kg (obsahuje i akumulátory) dokáže InEco Concept  zrychlit na 100 km/h za asi 7,5 sekundy a jet maximálně 160 km/h. Elektromotor získává energii z akumulátorů o kapacitě 15 kWh, které stačí na dojezd asi 140 km. 

Této hmotnosti v Drážďanech dosáhli využitím lehkých, karbonem vyztužených plastů, prvků z hybridní oceli a optimálního designu karosérie. Malé kupé má na délku 4200 mm, na šířku 1870 mm a na výšku 1400 mm, čímž přesně zapadá do kategorie malých kupé, kde dnes operují Hyundai Veloster nebo Volkswagen Scirocco. 

A právě u těchto dvou aut nejspíše designéři kompaktního modelu hledali inspiraci. Kupé vyniká delší přední kapotou a téměř „hatchbackovitým“ tvarem zadní části. To by mělo zajistit slušný prostor pro dva cestující a jejich zavazadla. 

Hlavním cílem tohoto konceptu je možnost prezentovat na něm nejnovější pokroky v oblasti lehkých materiálů. Ty jsou ostatně často označovány jako budoucnost automobilismu. A kdo ví, možná se některých řešení dočkáme již brzy také v sériové výrobě. 

##ineco_concept1##

##ineco_concept2##

Zdroj: carscoops.com

Komentáře