Driving shoes – styl a pohodlí nejen pro řidiče Ferrari

Právě zuří léto. Tropická vedra. Venku 40 °C ve stínu. Sotva vystrčíte paty z klimatizované místnosti a hned jste zpocení až na … na nohou. V tomhle počasí musíte z garáže vytáhnout své Bentley Mulsanne nebo Ferrari California a jet navštívit milenku, které jste už před měsícem slíbil, že ji vezmete na výlet. Jistě to znáte. Co si obout, říkáte si? Řídit podobný automobil v žabkách, sportovních teniskách nebo dokonce v trekových sandálech? Ne! To nemá styl. A co takhle sáhnout po kožených, ručně šitých oxfordkách? To už je lepší. Ale co to vedro? Chodit v těchto botách v rozpálených ulicích měst není nic moc. Naštěstí je tady jedno řešení, jmenuje se driving shoes …

Že Vám to nic neříká? Není divu. V Česku nejsou tyto boty příliš známé a ve většině obchodů s obuví je budete hledat marně. Pojďme se na ně tedy podívat trochu blíže. Driving shoes (nebo také car shoes) začala vyrábět italská módní rodinná firma Tod´s v roce 1979. Firmu založila rodina de la Valle a jeden z členů rodiny pan Diego de la Valle stojí za návrhem driving shoes, bot, které firmě přinesly slávu a zapsaly ji navždy do dějin módy. 

Diego de la Valle při navrhování driving shoes myslel na potřeby řidičů. Boty jsou vyráběny z té nejjemnější a nejkvalitnější kůže a místo podrážky mají gumové výstupky. S botami se nevydávejte na horské tůry, ale v rozpáleném letním městě se v nich budete cítit jako v bavlnce. A hlavně mají styl, takže s nimi můžete vysedat z interiérů těch nejluxusnějších limuzín a sporťáků a nikdo si při tom nebude klepat na čelo.

V roce 2009 firma Tod´s navázala exkluzivní spolupráci se společností Ferrari a vznikly tak nádherné, ručně šité driving shoes pro fandy a řidiče této slavné italské značky. Boty můžete koupit v eshopu Ferrari, v několika barevných variantách. Hřích řídit Ferrari v něčem jiném!

Mohlo by vás zajímat:  Letecký den Nissanu GT-R

Zdroj: www.invogue.cz 

Driving shoes už nevyrábí jen firma Tod´s, ale mnoho dalších neméně skvělých obuvnických firem, jako například anglická společnost Loake. Driving shoes od Loake koupíte například u LePremier.cz

Zdroj: www.lepremier.cz

Tak co myslíte? Víte o něčem lepším k řízení Vašeho supersportu?