Druhá generace Volva XC90 se začíná odhalovat

První generace Volva XC90 zanechala na trhu výraznou stupo a stala se jedním ze symbolů novodobé historie značky Volvo. Nelze se proto divit, že druhá generace, jejíž odhalení je naplánováno na srpen letošního roku, nabídne dost možná to nejlepší, co od Volva můžeme čekat. Jako první se o tom můžeme přesvědčit v interiéru.

Jeho fotky totiž švédská automobilka, navzdory kompletnímu představení až v srpnu, odhalila již nyní. A skutečně platí, že dominantním prvkem bude dotykový displej, přes který se budou ovládat téměř veškeré funkce auta. Kromě dotyku je k dispozici rovněž ovládání hlasem. Přes multimediální systém bude možné ovládat čtyřzónovou klimatizaci, rádio nebo třeba systém Apple CarPlay.

Mohlo by vás zajímat:  Jeep Gladiator už má nové koncepty. Jak vypadají?

Na výrobu interiéru byla použita jemná kůže, kvalitní dřevo, hliník a volič převodovky je vyroben z křišťálového skla od švédské firmy Orrefors. Ovladače hlasitosti či systému stop/start disponuje diamantovým řezem. Stejně jako v minulé generaci, i ta nová pojme sedm cestujících ve třech řadách, přičemž v té poslední se má usadit člověk vysoký 1,7 metru.Každý z pasažérů bude rovněž mít dostatek místa pro svá zavazadla.

Výroba druhé generace velkého SUV začne začátkem příštího roku v továrně Torslanda ve švédském Göteborgu. 

Mohlo by vás zajímat:  SUV od Alfy Romeo bude vycházet z Jeepu Cherokee

Zdroj: Volvo