Dva nové koncepty na základě Chevroletu Silverado

Na základech relativně nového pickupu Chevrolet Silverado vznikly dva koncepty. Zatímco první odkazuje na práci hasičů a záchranných složek obecně, druhý nabízí drsný vzhled a je uzpůsoben tomu, aby v něm člověk přežil i nějakou tu katastrofu.

Chevrolet Silverado Z71 Volunteer Firefighter už podle názvu „opěvuje“ dobrovolnickou a záchranářskou práci. A název nelže – Volunteer Firefighter je kromě ušlechtilého názvu vybaven i řadou prostředků pro poskytnutí nejen první pomoci. Jedná se především o sirénu, nezbytné vybavení na korbě nebo dva hasící přístroje. Speciálně pro potřeby tohoto vozu byl upraven podvozek Z71. Vzhled tohoto pickupu vylepšuje dvoubarevný lak karosérie, dvaadvacetipalcová kola a četné chromové prvky. 

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover ukazuje dílčí změny Discovery Sport

Silverado Black Ops je úplně z jiného těsta, i když má také za úkol chránit lidské životy. Chevrolet ho označuje jako „krabičku poslední záchrany na čtyřech kolech,“ což je v reálném životě prvek, který využijete především při nějaké katastrofě. Black Ops je vybaven prvky jako LED osvětlení, naviják, off-roadové pneumatiky nebo speciální ochrana spodní části karosérie. Pro případ nějakého „ztroskotání“ Chevrolet instaloval do auta generátor, box s nářadím, zásobu paliva, vody a jídla, plynové masky, rukavice, skládací lopatu a vojenskou lékárničku. 

Mohlo by vás zajímat:  GMC a luxusní pickup Sierra Denali

O pohon obou automobilů se stará osmiválec 5.3 EcoTec3 o výkonu 360 koní s točivým momentem 518 Nm. Samozřejmostí je pohon všech kol, na které výkon přenáší šestistupňový automat.

Zdroj: Chevrolet