Dva roky práce a vznikl McLaren 720S vyrobený kompletně z Lega

Sportovní vůz McLaren 720S je unikát sám o sobě. A co teprve když nesjede z výrobních hal automobilky, ale je vyroben u nadšeného fanouška. Ten si však nevytvořil kopii z běžných materiálů, jak je tomu často zvykem. Auto vyrobil kompletně z Lega. Z mnoha malých kostiček které dohromady vytvářejí skutečné umělecké dílo. Autor pochopitelně dbal na každý detail a maximální přesnost. Jeho vůz McLaren 720S je přesnou kopií v měřítku 1:8.

2 roky neustálé každodenní práce

Postavit z Lega model vozu McLaren 720S v měřítku 1:8 rozhodně není nic jednoduchého. Tvůrci tohoto modelu to zabralo celé 2 roky. Mimo jiné i proto, že se snažil zachovat všechny detaily vozu. A to jak s ohledem na jeho design, tak s ohledem na funkčnost vozu. Samozřejmě funkční motorizaci v něm nečekejte, ale jinak je v něm mnoho pohyblivých prvků stejně tak, jako v reálném voze McLaren 720S.

Důraz na funkčnost

Není to jenom obyčejný model z Lega. Stačí se podívat blíže a zjistíte, že tato kopie vozu McLaren 720S má například otevírací dveře, dá se zvednout kapota, stejně jako nechybí ani pohyblivé zadní aktivní křídlo. Samozřejmostí je také funkční volant nebo vnitřní displej, který se stejně jako v reálném voze dokáže sklopit. A toho všeho bylo dosaženo jenom díky variabilitě kostiček Lego Technic. Dále nechybí ani odpružení a řada dalších prvků, které nabízejí stejnou funkčnost jako skutečný vůz.

I když designově není kopie z Lega samozřejmě úplně dokonalá – zde mají sériově vyráběné kostičky a části svá omezení, výsledek dvouleté práce bere dech. Ostatně posuďte sami. Otázkou na závěr zůstává, k čemu dalšímu se autor rozhodne nyní? Zajímavých sportovních aut které by za to stály je mnoho.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora