Dva supersporty Aston Martin v Ženevě

I automobilka Aston Martin ukázala na autosalonu rovnou dvě krásná auta. Jedním je Aston Martin AM-RB 003 a druhým je prozatímní koncept zvaný Vanquish Vision. I přesto, že si jsou podobné, jde o velmi rozdílná auta, s tím, že druhý zmíněný model by měl být od roku 2022 v sériové výrobě.

Technologie z Formule 1

Model AM- RB 003 inspirován technologií z Formule 1 a také z předchozího modelu Valkyrie. Má být také levnější, jak automobilka slíbala, nicméně vzhledem k běžným cenám si budete muset připravit tak jako tak několik desítek milionů korun. V této ceně však najdete:

  • Hybridní šestiválec s motorem uprostřed
  • Aktivní aerodynamiku

Sériová výroba modelu Vanquish

Druhým zmíněným konceptem je auto, které by mělo být sériově vyráběno, přesto pro běžného občana to také nebude. Moc informací zatím neznáme, jen víme, bude mít vidlicový šestiválec a jeho vzhled je trochu elegantnější než předchozí model AM-RB 003. Vanquish je zatím jen projekt, ze kterého ale bude vycházet sériová výroba o tři roky později. Bohužel více informací k oběma vozům zatím nemáme, podívejte se alespoň na to, který by se vám líbil víc. Nebo vám také přijdou stejné? Pro nás, jako běžné čtenáře ve většině případů s podprůměrnou mzdou, jsou tyto auta zcela nedostupné, nicméně pohled na ně je pěkný. První supersport by měl být dokonce upraven spíše na běžné silnice a ne na závodní okruhy.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora