E.ON zdvojnásobuje sazby. Výrazně prodraží provoz elektromobilů

Že lze jezdit skoro zadarmo? Otázkou je, na jak dlouho. Slova kritiků elektromobily se začínají vyplňovat do posledního detailu. Doslova dle hesla „když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“. Tímto úvodem se chceme dostat k jedné z možností nabíjení elektromobilů, a to na stanicích které provozuje E.ON. Nynější cena byla pro majitele elektro aut celkem příznivá. Nyní se má zvednout až dvojnásobně.

Záleží na typu nabíjení

Abychom společnosti E.ON jenom nekřivdili, je třeba říci, že zdvojnásobení cen se dotkne jenom některých tarifů. U jiných zůstává cena stejná. Podívejme se společně na ceny stávající a na to, jaké jsou ty budoucí. S těmi je třeba počítat už za pár týdnů, jelikož nový ceník elektřiny E.ON začne platit už od 1. ledna roku 2020.

AC dobíjení

Jedná se o typ takzvaného pomalého dobíjení. To je aktuálně zpoplatněno částkou 3 Kč za odebranou kWhv případě registrovaných zákazníků a částkou 9 Kč za odebranou kWh u neregistrovaných zákazníků. Od nového roku by tyto ceny měly zůstat beze změn. I když je to plus, nutno říci, že tento typ dobíjení ne každý používá, a to z důvodu, že celkem dlouho trvá.

DC dobíjení

Aktuálně se jedná o nejvyužívanější metodu dobíjení. Takzvané rychlé nabíjení, kdy lze doplnit energii v akumulátoru i za pár desítek minut. Aktuální cena je 3 Kč za kWh pro registrovaného a 11 Kč pro neregistrovaného zákazníka. A ceny budoucí? Těm registrovaným se sazba zdvojnásobí na 6 Kč za odebranou kWh. Neregistrovaným zůstává stejná, na jedenácti korunách.

UFC dobíjení

Aktuálně nejrychlejší možnost nabíjení elektromobilu, která u nás existuje. Nutno však dodat, že je třeba využít příslušné nabíjecí stanice a dále je třeba myslet i na to, aby tento standard podporoval i váš elektromobil. Tuto variantu můžeme označit jako ultra rychlé nabíjení, které je u registrovaných zákazníků zpoplatněno částkou 6 Kč a u neregistrovaných 11 Kč za kWh. A jaké bude zvýšení cen? Registrovaní zaplatí 9 Kč za kWh a zdraží se i sazba pro neregistrované, a to na 13 Kč za kWh.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora