EDAG představil koncept se zajímavou technologií výroby

Německá společnost EDAG, zaměřující se na technologie používané ve strojírenství, ukazuje každoročně na velkých autosalonech své poslední inovace pro bližší i vzdálenější budoucnost dopravy. V pořadí již šestnáctým konceptem automobilky bude kupé Light Cocoon, jehož jediným cílem je co nejnižší hmotnost automobilu.

Prostorový rám karosérie vizionářského konceptu je sice hliníkový, jeho výrobu však dostala na starost 3D tiskárna. Sám EDAG pak tvrdí, že jeho konstrukce je o 25% lehčí v porovnání s konvenčními vozy. Ještě zajímavější jsou však samotné panely karosérie, vyrobené z textilního materiálu Texapore Softshell O2+, který dodal specialista na outdoorové vybavení Jack Wolfskin. 

Třívrstvý nepromokavý elastický materiál je směsí polyesteru a klasické látky, přičemž s váhou 154 g/m2 je také velmi lehký. Německý výrobce slibuje dobrou torzní tuhost celé karosérie a i její pevnou konstrukci při případném nárazu. Velká boční okna v kombinaci s látkovými panely nicméně velkou důvěru nevzbuzují. 

Aby bylo kupé vizuálně přitažlivé, nainstaloval EDAG pod textilní části LED diodové světelné panely. Nemělo by se tedy stát, že Light Cocoon na stánku automobilky v Ženevě přehlédnete.

Zdroj: EDAG

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Nissan testuje lak, odolávající nečistotám