2148972399

„Jenom zaparkovat, nic víc s vaším elektromobilem v garážích nesmíte. Doplatí na to ostatní,“ varoval mě správce

Když máte kde nabíjet, je elektromobil skvělá věc. Přijet, zaparkovat a připojit ho do zásuvky je sice jednoduché technicky. Ale legislativně už může nastat problém. Především s tím, kdo tu elektřinu tekoucí do auta nakonec zaplatí. Vždycky když jsem přijel domů, zapojil jsem elektromobil do zásuvky. Byla to úplně obyčejná zásuvka, kde nabíjení trvalo extrémně pomalu. Ale na těch pár desítek kilometrů do práce mi to stačilo. Od chvíle, co jsem elektrické auto v naší firmě vyfasoval jako služební, jsem nijak neřešil, jak je to vlastně s náklady. To se po pár týdnech změnilo. Společná zásuvka v garážích Bydlíme v menším, novějším bytovém domě.

Číst více
244966

„Škoda, že jsem neměl elektromobil i předchozí zimy. Tomu pohodlí se nic nevyrovná,“ raduje se šofér Lukáš

Před zimou jsem se konečně rozhodl a koupil si elektromobil. Měl jsem obavy, hlavně jak auto zvládne zimní podmínky. Tyto obavy se ale ukázaly být zcela zbytečné. Na tu vzdálenost, co jezdím, mi udávaný dojezd bez problémů stačí. I když v zimě mi výrazněji klesne, to je pravda. Ale částečně i proto, že baterku zbytečně vybíjím hlavně pro svůj komfort. Teď, když je tu zima, jsem si uvědomil, jak skvělou věc jsem si pořídil, a lituji, že jsem to neudělal už dávno. Je pravdou, že ten komfort něco stojí, dojezd se sníží, ale za tahle negativa to prostě stojí.

Číst více
2149169736

„Nabíječky nemají žádné zázemí. Až bude dobití spojeno s komfortem, začnu o ekologii přemýšlet,“ říká Martin

Na benzince, tam mám vše. Toalety, teplo, kávu, jídlo, sezení. Ale u nabíjecích stanic pro elektromobily? Často to jsou stojany uprostřed ničeho. Rád bych si během nabíjení dal kávu i jídlo, ale nemám kde. Tohle má být ta motivace pro to, abychom začali jezdit ekologicky? Už nějaký čas přemýšlím o koupi elektromobilu. Líbí se mi myšlenka mít auto, které je šetrné k životnímu prostředí a které má nízké provozní náklady. A taky má dobré jízdní vlastnosti ve smyslu okamžité reakce na plyn. Plus to skvělé ticho během jízdy.

Číst více
1337

„Tento můj starý vrak je pro přírodu lepší, než nová auta s moderními motory,“ přesvědčoval jsem zaměstnance STK

V zájmu ekologie jsou automobilky tlačeni do nesmyslných norem. My zákazníci zase do elektromobilů. Přitom z hlediska ochrany přírody nehraje roli jenom tento okamžik. Ale fakt, jak dlouho danou věc používáme. Když se nemusí zbytečně vyrábět nová a recyklovat původní, je to ideální stav. A platí to i u aut. Ne vždycky musí být nové, moderní auto ekologické. Roli hrají nejenom aktuální data spojená například s emisemi. Ale i to, jak takové auto vydrží. A z logiky věci je nejvíce ekologické to, co můžeme používat opravdu dlouho, bez nutnosti provádět výměnu za něco jiného. A u aut to platí stejně.

Číst více
Kia Ev9 Dobijeni

Nová Kia EV9: Plně nabitá baterie vozidla vám zajistí elektřinu pro celý dům až na 4 dny

Vůz Kia EV9, nový špičkový model od značky Kia, přichází na evropský trh s ambicí změnit pravidla hry v oblasti elektrických vozů. Toto velké SUV není jenom prostorné a s dlouhým dojezdem, ale rovněž nabízí revoluční funkce, které posouvají možnosti elektrické mobility na novou úroveň. Inovativní funkce V2X vás zachrání před blackoutem Kia EV9 se může pyšnit nejen obousměrným dobíjením, ale také funkcemi V2G (vehicle-to-grid) a V2H (vehicle-to-home), což se souhrnně označuje jako V2X. Co vlastně tato zkratka znamená a k čemu je dobrá? V2G: zabezpečení elektrické sítě Funkce V2G umožňuje vozidlu Kia EV9 reagovat na výkyvy v distribuční síti.

Číst více
Electric Car Charging Station

Eko úzkost: Nedostatečná infrastruktura pro elektrická vozidla způsobuje stres u řidičů

S nástupem klimatické krize a rostoucím tlakem na snižování emisí skleníkových plynů se elektrická vozidla (EV) stávají stále populárnější volbou pro environmentálně uvědomělé spotřebitele. Avšak i přes jejich nesporné ekologické výhody, mnoho řidičů čelí nečekanému stresu spojenému s nedostatečnou infrastrukturou pro EV. Tento fenomén, často označovaný jako “eko úzkost“, se projevuje obavami z omezeného dojezdu, nedostatku nabíjecích stanic a celkové nejistotě týkající se praktičnosti používání EV jako primárního dopravního prostředku. Omezený dojezd: Jednou z hlavních obav řidičů EV je omezený dojezd jejich vozidel.

Číst více
Snímka Obrazovky 2023 07 28 O 11.15.54 (2)

Jak postupovat při ekologické likvidaci vozidla a vyřazení z evidence?

Jakmile váš automobil doslouží svému účelu a stane se autovrakem, je na čase přemýšlet o jeho zlikvidování a vyřazení z evidence. Správný postup při ekologické likvidaci je důležitý pro životní prostředí, ale může vám také přinést určitou finanční odměnu. Najděte spolehlivou provozovnu Pokud se rozhodnete pro likvidaci svého starého vozidla, je důležité zvolit spolehlivou firmu, která zajistí, že proces proběhne správně.

Číst více
Man Charging Electric Car By House

Týden jsem jezdil elektromobilem. Nic podobného nechci nikdy opakovat

Na vlastní kůži jsem vyzkoušel a vím, že chci zůstat u spalováku. Elektromobilita v tuhle chvíli není pro mě. I když samozřejmě vím, chápu a respektuji, že mnohým vyhovovat může. Můj negativní pohled je ovlivněn i tím, že nemáme rodinný domek. Žiji v bytě a naše město bohužel nedisponuje žádnými nabíjecími stanicemi. To mi týdenní život s elektro autem značně komplikovalo.

Číst více