Elektrické Porsche už má svůj název

Spekulovalo se o tom poměrně dlouhou dobu. A v úvahu se drala celá řada různých názvů. Pokud jste postupné odtajňování sledovali, jistě si vybavíte názvy, jako třeba Mission E, nebo Cayman-E. Porsche se rozhodlo, že nepůjde cestou konkurentů, kteří právě daným písmenem označilo své elektromobily. Půjde cestou svou, jinou. Nabídne model s vlastním názvem.

Porsche Taycan

Tak zní jeho název. Žádná písmena ani zkratky označující elektřinu, ale jasný a plnohodnotný název daného modelu. To je Porsche Taycan které se v portfoliu automobilky stane naprosto zlomovým vozem. A to z důvodu, že se bude jednat o úplně první plně elektrické Porsche. Je tedy celkem jasném, proč byl kolem tohoto vozu takový humbuk, jelikož unikát to skutečně je.

Pro automobilku je auto jedním z nejnáročnějších počinů

Ani ne tak proto, že by se jednalo o změnu v motorizaci. To nebyl zase až takový problém. Jak se ukázalo, mnohem komplikovanější bude výroba. A tak se kvůli modelu Porsche Taycan aktuálně mění výrobní linky automobilky, aby byla zajištěna jeho bezproblémová produkce.

Toto mimo jiné ukazuje na dvě věci. Jak na to, že se novému modelu Porsche Taycan hodně věří, tak i na to, že se nebude jednat o poslední počin a že elektřině Porsche také celkem hodně věří. Své linky tak bude mít připravené do budoucna.

Na co se těšit?

Informace jsou zatím jenom dílčí. Už teď se ale ví, že Porsche Taycan bude čtyřdveřový sedan, který bude vycházet z představeného konceptu Mission E. Z pohledu celkové velikosti by mělo jít o model menší než Porsche Panamera.

Kladem by měly být akumulátory. Nejenom, že z 80 procent by měly být nabité již za 15 minut. Zapomínat nelze také na to, že se hovoří jak o dobrém výklonu, tak i dobrém dojezdu. Tyto informace si však Porsche zatím nechává pod pokličkou, což není zase až tak nic výjimečného, když plánuje takový unikát.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen E-Scooter - Budoucnost městské dopravy?