Elektrický Polestar o výkonu 400 koní. V Ženevě zastupuje Volvo

Futuristicky střižený design je charakteristickým znakem elektromobilů uváděných na trh. Nejinak je na tom model Polestar 2, který v Ženevě představilo Volvo. Interiéru dominuje rozměrný tablet na středové konzoli. Tak trochu ve stylu Tesly. Ostřeji střižené linky dobře známého exteriéru klasického švédského Volva autu sluší. Nenechte se ale mýlit. První elektromobil Volva se prezentuje pod samostatnou značkou Polestar a bude se vyrábět v Číně.

Od Švédska daleko

Čína má být pro tento automobil také hlavní odbytiště, následované USA, Kanadou, Belgií, Nizozemskem, Norskem a Velkou Británií. Polestar 2 bude dodáván od roku 2020 v uvedených zemích, rozšíření na další trhy se očekává později. Známé parametry elektrického ústrojí jsou zatím tyto:

  • výkon 400 koní
  • dojezd 500 km

Na délku má Polestar 2 úctyhodných 4,7 metrů. Karoserie je pětidvéřová. Cena vozu má začínat na 39 900 eur. V prvním roce však výrobce plánuje dodávat vozy pouze v nejvyšší dostupné výbavě, která má o polovinu vyšší cenovku. Také v obchodní strategii je tedy viditelná inspirace u Tesla Motors.

Veganský interiér

Použitými materiály v interiéru vozu jsou dřevo a textilní dekor, které se v hojné míře objevují na palubní desce, středovém tunelu a výplních dveří. K čalounění sedadel je využito pouze tkaniny. Výrobce vozu je pyšný na to, že zde nenaleznete žádný materiál živočišného původu, což u luxusních vozů není zvykem.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora