Elektrický sporťák VW chce porazit virtuálního soupeře na proslulé horské silnici v Číně

Volkswagen I.D. R, jedinečný závodní automobil s elektrickým pohonem, už pokořil mnohé rekordy různých automobilových závodů. Jeho dalším triumfem má být slavná čínská horská silnice na hoře Tchien-men.

Rychleji než ve virtuálním světě

Ano, je to tak. Po překonání rekordů na americkém Pikes Peaku, který bývá často označován také jako závod do oblak, protože končí v nadmořské výšce 4302 metrů, a festivalu rychlosti v britském Goodwoodu se tento vůz chystá dobýt také Asii, přesněji silnici Tchien-men Šan v čínské provincii Chu-nan. Závodník Roman Dumas, který je dvojnásobným vítězem Le Mans, má dokonce za úkol zajet trať rychleji, než je to možné v počítačové hře.

Silnice především pro autobusy

Silnice Tchien-men Šan se pyšní devadesáti devíti zatáčkami a stoupáním z dvou set metrů nad mořem do přibližně tisíc tři sta metrů. Je vyhledávaným cílem turistů – jezdí tu tedy především autobusy, nikoli auta. Z tohoto důvodu tu zatím žádný automobilový rekord nebyl stanoven a to je také důvod, proč bude Dumas soupeřit s virtuálním, počítačovým časem. Tento virtuální čas vzejde ze soutěže, kterou by měla uspořádat čínská divize Volkswagenu.

O pokoření nejrychlejšího virtuálního času se poté Dumas pokusí v průběhu letošního září. Jak sám řekl, přestože zatím viděl silnici jen na fotkách a videích, věří, že nad svým počítačovým vyzyvatelem vyhraje a těší se na jízdu v nádherných „filmových“ kulisách.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora