Elektrifikace značky Porsche – nevyhne se jí ani nejmenší řada

Zdá se, že elektrifikace je jakousi povinností všech automobilek. Jedině tak se nově vyrobeným vozům může pomoci dosáhnout požadovaných kvót, které stanovila Evropská unie. Povinností automobilek tak je vlézt se do stanovených emisních limitů ve stanoveném čase. A je tedy na samotných automobilkách, jak se úkolu zhostí. Porsche jde tomuto trendu naproti a zvažuje různé formy elektrifikace svých vozů.

Jak je na tom Porsche?

Automobilka Porsche se také snaží udělat něco pro životní prostředí. V nabídce má již v současné době hned několik plug-in hybridů. V letošním roce toho ale můžeme od této značky čekat mnohem víc. Uvažuje o zavedení elektrifikace také u těchto malých sporťáků:

  • kupé Cayman,
  • kabriolet Boxter.

Ačkoli tyto vozy nové generace 718 přijdou na trh až za dva (a možná i více) roky, právě nyní je ten správný čas, aby si automobilka ujasnila, jakými pohonnými jednotkami je vybaví. Ve hře jsou klasické spalovací motory, dále pak hybridní nebo zcela elektrické motory.

Porsche Macan

Také další vůz od automobilky Porsche se dočká elektrifikace. Jedná se o SUV Macan, který bude již v příští generaci vystavěn na platformě MLB. Tento vůz bude vybaven čistě elektrickým pohonným systémem. Nicméně i u něj budou pro zájemce v nabídce stále spalovací motory.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora