Elektromobily koncernu VW by se měly vyrábět v Čechách. Kde to bude?

V elektromobilech spatřuje dnes mnoho automobilek budoucnost světového automobilového průmyslu. Spousta automobilových společností tak přesouvá svou pozornost a výrobu právě jejich směrem. Výjimkou není ani koncern Volkswagen, který se rozhodl tohoto trendu využít ve svůj prospěch a vyvíjí speciální cenově dostupné elektromobily vhodné především pro městský provoz – vyrábět by se měly v Čechách.

Elektromobil dostupný pro každého

Vývojem těchto elektromobilů, které by se měly vyrábět v horizontu tří až čtyř let, koncern VW pověřil automobilku Seat. Z hlediska elektromobilů by se mělo jednat o zcela jedinečnou záležitost, neboť cena jednoho vozu by neměla převyšovat 20 000 euro, tedy přibližně 516 000 korun.

Nové elektromobily by se měly vyrábět na zkrácené verzi platformy MEB, délka vozů, které by měly na trh přijít v roce 2023, by tak měla být přibližně čtyři metry.  Vzhledem k nízké ceně vozidla se předpokládá, že tyto elektromobily budou určeny především pro městské prostředí a jejich dojezd na jedno nabití bude oproti dražším elektrickým vozům, například v Ženevě představenému konceptu Seat el-Born, přeci jen omezený.

Místo výroby – Kvasiny

Pro nás je ale zajímavá nejen informace o tom, jaký by měl nový elektromobil být, ale také to, že jako jediné místo, které zatím Volkswagen v souvislosti s výrobou uvedl, byl závod Škody Auto v Kvasinách. Pro zajímavost jen dodejme, že by se ani nejednalo o první model Seat, který by se zde vyráběl. Už teď se tu vyrábí Seat Ateca.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora