Elon Musk: Pick-up Tesla bude představen do 3 měsíců. Design stále úzkostlivě tají

02

U nás sice takové popularity nedosahují, ale v USA je tomu přesně naopak. Pick-upy jsou velmi žádanými vozy jak pro svou sílu, tak pro možnost zvládnutí náročného terénu, tak i pro svou praktičnost v rámci přepravy téměř jakéhokoliv nákladu. Už před časem se Tesla nechala slyšet, že vyvíjí novinku, která způsobí na trhu s pick-upy boom. A jelikož se Tesla soustředí výhradně na elektrické vozy, je celkem jasné, v čem bude tento boom spočívat.

Představení za 2 – 3 měsíce

Tesla úzkostlivě tají vše, co se novinky týká. Přesto se dají některé informace zachytit. A to hlavně díky výřečnosti, kterou je Elon Musk doslova proslavený. Jeho poslední výrok byl zaznamenán na Twitteru. Sice to byla jenom krátká věta, která však přinesla dvě zajímavé novinky. První je potvrzení toho, že to Tesla se svým elektrickým Pick-upem myslí skutečně vážně. Dále Musk nepřímo potvrdil, že by se novinka měla objevit v rozmezí 2 – 3 měsíců. Je tedy jasné, že vzhledem k datu už se musí ladit pouze poslední detaily.

Mohlo by vás zajímat:  Kia Soul 2013 v elektrické verzi

Konečně zajímavý vzhled

Lišit se nechce jenom tím, že místo klasického spalovacího motoru bude vůz pohánět elektromotor. V plánu je ještě jedna odlišnost. A to zcela inovativní, doslova nadčasový vzhled. Tesla pick-up se tak má vymykat všem zažitým standardům, které bohužel směřují k tomu, že veškeré vozy tohoto typy vypadají téměř stejně. V souvislosti s tím byl uveřejněn i první obrázek, který však toho příliš neříká. Kromě ostré světelné linky a tvaru připomínající krabici nelze zjistit vůbec nic.

Mohlo by vás zajímat:  Evropská unie opět ovlivní automobilový trh. Jakými pravidly?

Co o voze víme?

Z těch pár dalších záměrně či nezáměrně uniklých informací víme také to, že auto má nabídnout až 6 sedadel a dojezd až 800 kilometrů. Samozřejmě za ideálních podmínek. S ohledem na počet lidí a tíhu nákladu se může rapidně snižovat, a to i o stovky kilometrů. Přesto je to parametr celkem ucházející.  Dále padla informace o tom, že by měl zvládnout utáhnout náklad o hmotnosti více než 140 tun. A cena? Poslední zprávy hovoří o částce ve výši zhruba 55 000 dolarů.

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV se představí v Paříži

Tesla není sama, kdo věří elektřině

Zastánci spalovacích motorů se pochopitelně bouří, jelikož si tento typ vozu s jiným než klasickým pohonem neumí představit. Realita je však taková, že to není jenom Tesla, která si s myšlenkou elektřiny zahrává. Objevilo se i několik spekulací, že by měl vývoj směrem k elektřině tlačit také General Motors, Ještě dále je na tom Ford, který už svůj prototyp otestoval a ukázal, jakou sílu má elektřina oproti spalovacímu motoru.

Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora