Enge míří z italské Monzy na finále ADAC GT Masters

O uplynulém víkendu startoval Tomáš Enge s týmem Reiter Engineering v rámci International GT OpenMonze, odkud se tým vydal k závěrečnému podniku ADAC GT Masters na německý Hockenheimring. Tomáš Enge s Albertem von Thurn und Taxisem zde chtějí bojovat o první desítku.
„Minulý víkend jsme závodili v Monze, kde jsme v neděli zajeli dobrý výsledek. S Maxem jsem jel letos již na Nürburgringu a musím říct, že se hodně zlepšil. Stále je to ale žák, a tak je kam se posouvat. V kvalifikaci zajel v rámci svých možností dobře, ale v prvním závodě jsme měli technické problémy a po čtyřech kolech následovalo odstoupení,“ uvedl na začátek Enge.

Následoval však nedělní závod, do kterého startoval Tomáš Enge z druhé řady. „Podařilo se mi zajet absolutně čtvrtý nejrychlejší čas a druhý ve třídě GT3, přičemž první pozice mi unikla o jednu desetinu. Start se mi povedl, když jsem se posunul na první místo ve třídě. Takto jsem to předal i po polovině závodu Maxovi. Ten nakonec závod dokončil na pátém místě, což je pro nás výborný výsledek, když vezmeme v potaz kolik toho má Max za sebou. Je vidět, že vydatný letní trénink přinesl Maxovi zrychlení,“ vzpomíná na minulý víkend jezdec týmu Reiter Engineering.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet by chtěl sebrat úspěchy GT86/BRZ

Před Tomášem Engem a jeho parťákem Albertem von Thurn und Taxisem je nyní závěr letošní sezóny v podobě posledního závodu seriálu ADAC GT Masters. „My jsme maximálně připraveni, neboť jsme v Hockenheimu testovali před třemi týdny a připravovali jsme se také na simulátoru. Zdejší trať by našemu Camaru GT3 měla navíc vyhovovat, a tak bychom chtěli letošní sezónu v ADAC GT Masters důstojně zakončit,“ dodal na závěr Tomáš Enge.

Zdroj: Tomáš Enge