Enge zahájil thajský šampionát úspěchem

Tomáš Enge není v thajském šampionátu vozů GT3 žádným nováčkem. Letos totiž obhajuje titul vicemistra z loňské sezóny. Libereckého závodníka v daleké Asii znají fanoušci motorsportu především jako ex-pilota formule 1 a tento český unikát neustále podtrhují. „Není to tak, že čím dále jsem od domova, tím méně mne znají. V Thajsku se neustále potkávám s tím, že se lidé chtějí fotit a podepsat moji fotku z formule 1. Možná je to i častěji, než tady v Evropě,“ uvádí po příletu český jezdec a pokračuje. „Provázelo nás tentokrát neuvěřitelné vedro. Teploty sahaly až ke čtyřiceti stupňům Celsia. Musím se ale pochválit, zatímco jiní jezdci zkoušeli externí klimatizace a chladivé vesty, já jsem v rámci tréninku jel bez těchto vychytávek a zvládl jsem to zcela v pohodě,“ usmívá se Enge.

Jednoduché to neměla v horkém počasí ani technika. Ovšem tým Vattana Motorsport byl v dějišti závodu na okruhu Buriram od úterý a tak neměl s nastavením vozů Lamborghini GallardoCamaro GT3 žádné problémy. „S kluky jsme vyladili auta opět do té nejvyšší kvality. Asi jako jediní jsme s vedrem neměli žádné potíže. Znovu jsme potvrdili, že Lambo i Camaro patří dnes k tomu nejlepšímu, co třída vozů GT3 nabízí,“ nešetřil chválu český jezdec směrem k týmu Reiter Engineering.

Mohlo by vás zajímat:  Honda Mugen CR-Z GT s šestiválcem

Tomáš Enge na úvod sezóny získal v sobotu stříbro a v neděli se už radoval z vítězství. „Myslím, že se všem divákům na okruhu i u televizních obrazovek musel náš souboj s týmovým kolegou líbit. Opět jsme předvedli atraktivní závody plné soubojů. V sobotu měl více štěstí Chonsawat, ale v neděli jsem mu to oplatil,“ vyprávěl spokojeně Enge.

Thajský šampionát vozů GT3 pokračuje ve druhé polovině července, tedy o čtrnáct dnů později než v loňském roce. V tento čas začíná v Thajsku období dešťů, a tak se s vysokou pravděpodobností může Tomáš Enge těšit na zcela odlišné podmínky.

Zdroj: Tomáš Enge