Engeho vítězný návrat!

O posledním březnovém víkendu se Tomáš Enge vrátil do kokpitu závodního vozu. Při Pirelli World Challenge dokázal v hlavní kategorii GT vyhrát dva volné tréninky, kvalifikaci a také nedělní závod.

Tomáš Enge začal v pátek dvěma prvními místy ve volných trénincích a američtí novináři a fanoušci si začali připomínat úspěchy českého jezdce v posledních letech. Popularita libereckého závodníka v zámoří nikdy neuhasla. „V Americe mám stále hodně fanoušků a kamarádů, proto jsem se sem také hodně těšil. Chtěl jsem navíc na místní trati prolomit dosavadní smůlu,“ naráží Enge na dva závodní víkendy, které nedokončil.

Důležitá byla na městské trati St. Petersburg sobotní kvalifikace. Na okruhu dlouhém necelé tři kilometry bylo mezi padesáti GT vozy obtížné najít si takzvané čisté kolo. „To se nám nakonec podařilo. Dokázal jsem to jak v pátek, tak i v sobotu. Samozřejmě že jsem byl hodně šťastný, protože po tak dlouhé závodnické pauze vám to zvedne sebevědomí. Navíc jsem věděl, že naše vozy jsou opravdu dobře připravené,“ smál se po kvalifikaci jezdec týmu Reiter Engineering.

První sobotní závod byl z důvodu nepříznivého počasí zrušen, a tak z pole position odstartoval Tomáš Enge až v neděli do druhé jízdy. Start se mu však nepovedl. „Neviděl jsem na startovací semafor, a tak jsem odstartoval, až když se rozjeli soupeři. To znamenalo samozřejmě propad. Teď, když jsem to dokázal stáhnout zpět na první místo, musím přiznat, že jsem si to opravdu hodně užíval. Předjížděl jsem jedno auto za druhým a vyhnul se kolizím. Poslední útok na první pozici dvě minuty před koncem závodu byl trochu tvrdý, ale věděl jsem, že na to mám. Jsem rád, že jsme mohli naše vozy Lamborghini Gallardo FL2 GT3 prezentovat v tom nejlepším světle. Nejen mé první místo, ale také třetí pozice Alberta mezi GT-A je vynikající výsledek,“ dodal Tomáš Enge.

Mohlo by vás zajímat:  BMW slaví fantastický úspěch v DTM

Nejbližší závod, který Tomáše Engeho čeká, je úvodní podnik Blancpain Endurance Series v Monze ve dnech 11. až 13. dubna.

Výsledky závodu naleznete ZDE.

Zdroj:tomasengeracing.cz