Espace už nebude MPV, ale crossover

Francouzská automobilka Renault představila model Espace již v roce 1984 a vyrábí se dodnes. Jedná se o velké MPV, které je mimo jiné označováno také za první evropské MPV. V současné době se prodává už čtvrtá generace, která nedávno prošla modernizací. Ovšem teď samotné vedení Renaultu oznámilo, že nový Espace již nebude MPV, nýbrž crossover.

Následující tvrzení potvrdil i šéfdesignér Renaultu, Laurens van den Acker, který prohlásil: „Ano, je tomu skutečně tak. Evropští zákazníci pomalu přechází od minivanů ke crossoverům, které umožňují cestování s lepším výhledem“. Chystaný crossover bude prvním modelem, jenž bude jezdit na zcela nové modulární platformě CFM1. Na té Renault spolupracoval společně s Nissanem. Crossover Espace se bude také prodávat v Číně společně s modely – Koleos, Laguna, Mégane, Fluence či Scénic.

Renault investuje asi 420 milionů Euro do severofrancouzské továrny Douai, kde se bude vyrábět nová generace Laguny a Espace společně se Scénicem. Koncepční studie nového Espace by se mohla odhalit na letošním frankfurtském autosalonu, kdežto sériová podoba se ukáže pravděpodobně v příštím roce na ženevském výstavišti.

Zdroj: Renault