Etapa číslo 6 na Dakaru přinesla pozitiva pro Prokopa a negativa pro Lopraise

Raději zapomeňme na to, co se stalo na 5. etapě, jelikož ta byla pro naše zástupce prokletá a hned 2 museli skončit. Soustřeďme se tedy posádky, které zůstávají. A ti samozřejmě absolvovali i šestou etapu Rallye Dakar. A jak se jim vedlo? Zde jsou výsledky.

Automobily

Zástupci Prokop, Tománek v šesté etapě dojeli na sedmém místě, a to se ztrátou 19 minut a 22 sekund. To pro posádku znamenalo klad v tom, že se v průběžném pořadí posunuli na šesté místo. To je pro tuzemské fanoušky rozhodně pozitivní zpráva. Posádka Ouředníček, Křípal dojela na 33. místě a celkově je na pozici 21.

Motocykly

Dá se říci, že zde zazářil Engel, který v páté etapě skončil před třetím místem, zato nyní si dojel pro 16. pozici. Sice to není úplně dokonalý výsledek, ale vzhledem k průběžnému pořadí dobrý posun. Ne úplně dobře zajel etapu Brabec, která skončil až 94. Podíváme-li se na ostatní jezdce, tak Vlček 62, Veselý 78 a Novotná 86. A jak výsledky zamíchaly průběžném pořadí? Polepšil si Engel, který je 20. Výrazně se propadl Brabec, a to až na 55. místo. Dále je to Vlček – 63, Veselý – 76 a Novotná – 90.

Mohlo by vás zajímat:  Mazda představila nové kei SUV

Kamiony

Po tom, co byl Macík ze závodů vyřazen, máme možnost sledovat jenom dvojici reprezentantů. Prvním je Loprais, kterému etapa úplně nesedla a dojel na 6. místě se ztrátou -1:45:03. O něco lépe dojel Šoltys, který měl ztrátu -1:20:17 a díky tomu bral šesté místo. A jaké je průběžné pořadí? 6. pozici drží Loprais a Šoltys se nachází na pozici osmé.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora