Evropská podoba modernizovaného SsangYongu Korando

O modernizovaném provedení SsangYongu Korando, které v Asii dostalo do názvu ještě písmenko C, jsme toho napsali hodně. Nyní je však důvod se k tomuto korejskému SUV vrátit – Korando modelového roku 2014 totiž míří na evropský trh!

Vzhled asijské a evropské varianty se liší prakticky pouze v provedení zadní části. Zatímco v Asii se tak SUV chlubí výrazným logem Korando C na spodní části víka kufru, u nás nejen, že zmizí písmenko C, ale jméno Korando najdeme na liště nad registrační značkou. Níže je pak drobnějším písmem uveden název automobilky a také použitý motor. Zbytek změn, jako například přední světla s diodami LED pro denní svícení, nové nárazníky nebo zadní světla, zůstává zachován. 

V interiér se objevuje nová středová konzole, vyrobená z kvalitnějších materiálů, která může být na přání vybavená multimediálním systémem se sedmipalcovou obrazovkou a navigací. Zcela nový je také přístrojový panel.

Nejdůležitější je z pohledu Evropana nabídka motorů. Mezi benzínovými motory se objeví pouze dvoulitrový čtyřválec s výkonem 149 koní a šestistupňovou manuální převodovkou. Objem dva litry nabízí také turbodiesel, který však na rozdíl o benzínového motoru nabízí dvě varianty výkonu – 149 nebo 175 koní. Slabší verze je k dispozici s manuálem, silnější s automatem. Do konce příštího roku obohatí nabídku motorů nový diesel s objemem 1.6. Pokud by Vás zajímal pohon všech kol, musíte zvolit dieselový agregát – pro benzínový dvoulitr je k dispozici jen pohon předních kol. 

Zdroj: SsangYong