Existuje možnost zvýšit výkon motoru pomocí mobilní aplikace?

1

Za posledních pár let prošel automobilový trh poměrně zásadním vývojem, který má společnou jednu věc – ve všech nových modelech aut hraje čím dál tím větší roli elektronika. Americká firma Mountune teď přichází s další zajímavou novinkou – využitím mobilního telefonu ke zvýšení výkonu motoru.

Vyšší výkon i rychlost

Novinka se týká modelu Ford Fiesta ST, malého sportovního hatchbacku, se základním výkonem motoru 197 koní. To je sice již sám o sobě výkon úctyhodný, ale nemusí být konečný. Pomocí vašeho mobilního telefonu ho lehce navýšíte o dalších dvacet pět koní, tedy na 222. Zároveň s navýšením výkonu dojde samozřejmě i ke zvýšení rychlosti vozu, například se o třicet sekund zkrátí čas potřebný ke zrychlení z 0 na 100 km/hod. Zvýšení výkonu má podobný vliv také na jeho otáčivý moment, který vzroste o padesát N. m, tedy z 290 na 340 N. m.

Mohlo by vás zajímat:  Mopar připravil první tuningový balíček pro Chrysler 200

Stačí mít chytrý telefon

Toto vše je jednoduše možné díky systému SMARTflash. Zapotřebí je pouze speciální aplikace ve vašem smart phonu a bluetooth konektor do OBD II diagnostického portu. Na upgrade není potřeba žádné připojení k počítači a zvládnete ho během několik málo minut. Součástí aplikace je navíc také speciální rozšíření pro imobilizér, které lépe ochrání vaše vozidlo před případnou krádeží. Celý systém prošel podle tvrzení výrobce, tuningové firmy Mountune, veškerým potřebným testováním. A cena tohoto inovativního systému? Přibližně 20 000 korun.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora