Facelift britsko-čínského MG6

Po návratu do rodné Velké Británie se automobilka MG, toho času v čínských rukou, avšak s továrnou ve své původní domovině, pustila do omlazování jednotlivých modelových řad. První na řadě je sedan či liftback střední třídy MG6.

Hlavní vzhledové změny se odehrály v zadní části karosérie. Tam totiž britsko-čínská automobilka použila nejen nové víko kufru, ale rovněž odlišná skupinová světla a nárazník. V přední části se údajně vůbec poprvé v sériové výbavě kteréhokoliv automobilu MG objevují LED diody pro denní svícení. Ty dělají společnost upravené masce chladiče a rovněž novému nárazníku. Aktualizovaná paleta barev a litých kol je už tak nějak při faceliftu samozřejmostí.

Uvnitř čekají kvalitnější materiály v čele s novým plasty a čalouněním, vše pochopitelně s kvalitnějším zpracováním. Přístrojový štít dostal chromovaný rámeček a novou grafiku. Ovládání multimediálního systému nyní probíhá přes otočný ovladač na středovém tunelu, což je podle automobilky mnohem intuitivnější. Úplně pak odzvonilo klasické parkovací brzdě, kterou nahradila její elektronická varianta.

Pod kapotou žádné výrazné změny nejsou a MG6 tak pokračuje s přeplňovanou benzínovou osmnáctistovkou TCi o výkonu 133 a 160 koní. Pro britský trh nabízí automobilka ještě naftový čtyřválec 1.9 DTi-TECH o výkonu 150 koní. Z převodovek je k dispozici pětistupňový manuál nebo šestistupňový dvouspojkový automat pro benzínové motory a šestistupňový manuál pro naftový motor. Drobné změny, bez konkrétnějších čísel, slibuje MG v oblasti spotřeby a emisí.

Mohlo by vás zajímat:  TOP fotky roku 2014 - Ondřej Kroutil

Zdroj: es.autoblog.com