Facelift roadsteru od Mazdy

Před nedávnem Mazda oznámila spolupráci s italským koncernem Fiat na novém společném roadsteru, který bude nosit jak znáček Mazda, tak i Alfa Romeo. Výroba tohoto modelu je naplánovaná na rok 2015. A proč takový začátek? Protože tím automobilka dala přítrž všem spekulacím o nové generaci modelu MX-5.

Místo toho se dočkáme faceliftu pro modelový rok 2013. Ten se ponese v duchu designového směru Kodo, který můžeme vidět třeba na modelu CX-5. Z CX-5ky si malý kabriolet vypůjčí i technologie Skyactiv k zajištění plnění emisních norem a snížení spotřeby paliva.

Mohlo by vás zajímat:  Stylový hybridní DS 7 Crossback zná české ceny. Připravte si 1,4 milionu

Pod kapotou se můžeme těšit na zážehové jednotky o objemu 1.8 a 2.0 litru s výkony 126, resp. 160 koní. Opravdu rádi bychom ve faceliftovaném modelu viděli čtyřválcový zážehový dvoulitr z konceptu MX-5 GT představený na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Ten poskytuje 104 koní na litr objemu, takže jeho výsledný výkon je 208koní.

Nezdá se vám zbytečné, takovéto prodlužování života už 7 let starého modelu, který s námi minimálně další 3 roky pobude? Můžeme snad jen doufat, aby nástupce byl minimálně stejně tak zábavný jako MX-5.

Mohlo by vás zajímat:  VW Passat vyhrál anketu COTY